zvezda srem

Čukarički srušio katastrofalnu Crvenu zvezdu

Fudbaleri Čukaričkog savladali su večeras na domaćem terenu ekipu Crvene zvezde sa 2:0, u poslednjoj utakmici osmog kola Superlige Srbije. Mali beogradski derbi na Banovom brdu završen je iznenađujućom, ali zasluženom pobedom domaćina. Čukarički je ostvario peti uspeh ove sezone i izjednačio se po broju bodova sa vodećim šampionom Partizanom, ima bod prednosti nad Vojvodinim, a četiri više od Crvene zvezde.
Susret je obeležio vodeći pogodak mladog reprezentativca Nikole Stojiljkovića već posle 17 sekundi igre, kada je prihvatio loptu posle prodora Srnića i iz blizine matirao golmana Bajkovića.
To je dodatno ohrabrilo domaćina, pa je u prvih dvadesetak minuta viđena dobra fudbalska predstava.
Kapiten crveno-belih Nenad Milijaš u nastavku je pogodio prečku, gosti su polako preuzimali inicijativu, ali pravog rešenja pred mrežom golmana Ristića nisu imali.
Do pred kraj utakmice Crvena zvezda je imala jalovu nadmoćnost, propustila više povoljnih šansi, a onda je u završnici usledio novi šok i drugi gol kojim je Čukarički overio zaslužen trijumf.
Početkom drugog poluvremena meč je na kratko prekinut zbog bakljade na tribinama gde su bili smešteni navijači crveno-belih, koji su na kraju zvižducima ispratili svoje ljubimce posle novog razočaravajućeg izdanja i trećeg prvenstvenog poraza.
Nakon očajne igre celog tima, nije bilo ponižavajućih scena kao posle meča protiv Voždovca, kada su „delije“ primorale pojedine fudbalere da skinu dresove, pošto je policija kontrolisala situaciju.
Revoltirane pristalice Crvene zvezde ovoga puta samo su ironično aplaudirale igračima posprdno skandirajući „Bravo, devojke“.
Čukarički – Crvena zvezda 2:0 (Stojiljković 1, Srnić 77)