Mathieu Flamini Arsenal Manchester City

Bez pobednika u derbiju na Emiratima

Fudbaleri Arsenala i Mančester Sitija igrali su večeras u Londonu nerešeno 1:1, u derbi utakmici 32. kola engleske Premijer lige.
Gosti su brzo poveli na Emiratima i činilo se da grabe ka važnoj pobedi, kojom bi preuzeli vođstvo na tabeli. Međutim, Arsenal je u nastavku konsolidovao redove i osam minuta nakon odmora uspeo da dođe do izjednačenja, pa je osvojenim bodom i on ostao u šampionskoj trci.
Srpski reprezentativac u redovima Sitija, Aleksandar Kolarov, meč je presedeo na klupi.
Arsenal – Mančester Siti 1:1 (Flamini 53 – Silva 18)
Odigrano ranije danas:
Kristal Palas – Čelsi 1:0 (Teri 52. autogol)
Sautempron – Njukasl 4:0 (Rodrigez 45+1, 89, Lambert 49, Lalana 70)
Stouk – Hal 1:0 (Odemvinge 62)
Svonsi – Norič 3:0 (De Guzman 30, 38, Rutlidž 75)
VBA – Kardif 3:3 (Amalfitano 2, Dorans 9, Bifuma 90+4 – Mač 30, Kolker 73, Deli 90+5)
Mančester Junajted – Aston Vila 4:1 (Runi 20, 45. penal, Mata 57, Hernandez 90+1 – Vestvud 13)
Sutra igraju Fulam – Everton i Liverpul – Totenhem, a u ponedeljak Sanderlend – Vesthem.
Tabela: Čelsi 69 bodova, Liverpul 68, Mančester Siti 67, Arsenal 64, Everton 57, Totenhem 56, Mančester Junajted 54, itd.