penal
Sudija dosudio penal, pa se predomislio

Sudija meča Sasuolo – Roma, koji je danas završen pobedom gostiju od 2:0, izazvao je posebnu pažnju zbog odluke da odustane od penala kojeg je dosudio za domaći tim, posle protesta igrača Rome.
Sudija Nikola Ricoli dosudio je penal za Sasuolo, kada je njihov igrač Nikola Sansone pao u šesnaestercu, nakon bezazlenog starta defanzivca Mehdija Benatije u 36. minutu.
Oba tima su protestovala zbog sudijske odluke – Roma zbog penala, a Sasuolo zbog toga što Benatija nije dobio crveni karton.
Sasuolo je već bio stavio loptu na belu taču i spremao se da izvede jedanaesterac, kad je sudija posle konsultacija sa pomoćnicima odlučio da povuče odluku o penalu.
Igrači Sasuolua su na poluvremenu ponovo okružili sudiju Ricolija i protestovali, ali promene odluke više nije bilo.
Roma je povela u 16. minutu golom Destra, a konačan rezultat postavio je u 90. minutu, u nadoknadnom vremenu Brazilac Mišel Bastos.
Ovo je bila četvrta uzastopna pobeda Rome, koja se sada nalazi na 11 bodova od vodećeg Juventusa, koji večeras igra protiv Napolija.
Povezana vest:  Inijesta: Ramos i Isko su igrači za Barselonu