zvezda slavlje cz parZvezda nastavila pobednički niz u Subotici

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u Subotici ekipu Spartaka sa 2:1 (1:0) u utakmici 22. kola Superlige Srbije.
Zvezda je zabeležila 12. uzastopni trijumf i zadržala prvo mesto na tabeli.
Gosti su poveli preko Nikole Mijailovića u 22. minutu nakon proigravanja Miloša Ninkovića, a na 2:0 povisio je Dragan Mrđa u 74. minutu.
Pet minuta ranije Spartak je propustio idealnu priliku da ugorozi gol Bobana Bajkovića, pošto je Slobodan Novaković iz neposredne blizine bio neprecizan.
Izabranici Dragana Kanatlarovskog do kraja meča uspeli su da smanje rezultat, ali ne i da dođu do izjednačenja.
Početkom drugog poluvremena Nigerijac Obiola Dauda je napustio igru zbog povrede pa ga je zamenio Filip Kasalica.
Voždovac je posle prošlonedeljnog debakla od Zvezde (5:1) savladao Donji Srem sa 3:0, dok su Novi Pazar i Jagodina podelili bodove (2:2).
U derbiju začelja Rad je minimalnim rezultatom pobedio gradskog rivala OFK Beograd, pogotkom Srećkovića početkom drugog poluvremena.
Rezultati i strelci 22. kola:
Voždovac- Donji Srem 3:0 (Obradović 10, Marušić 50, 79)
Spartak – Crvena zvezda 1:2 (Šarac 78 – Mijailović 22, Mrđa)
Rad – OFK Beograd 1:0 (Srećković 48)
Radnički Kragujevac – Sloboda 1:1 (Spalević 73 – Galvao 48)
Novi Pazar – Jagodina 2:2 (Arsenijević 10, Rusmir 67 – Cvetković 26, Martinović 34)