nba_novi_logoNBA VESTI

Boston na pola puta do finala

Boston Seltiksi dobili su i drugu utakmicu protiv Orlando Medžika u finalu Istočne NBA lige. Sinoć je u Orlandu bilo 95:92 za Seltikse, pa će prvaci iz 2008. u sledeće dve utakmice na svom terenu imati šansu da overe plasman u veliko finale.

Veći deo utakmice gosti su imali prednost, koja se početkom poslednje četvrtine popela na 11 koševa razlike, da bi, kao i u prvoj utakmici, Orlando u finišu sustigao tu prednost pa čak i poveo 90:89.

Povezana vest:  Košarkaški asovi u ponedeljak u akciji za pomoć Kraljevu

U preostale tri minute za Boston koševe su pogodili Kevin Garnet, Rajon Rondo i Paul Piers iz slobodnih bacanja, dok su košarkaši Orlanda uspeli postići tek dva poena preko Džamera Nelsona. Nelson je imao šansu da utakmicu pošalje u produžetak ali njegov šut sa zvukom sirene nije pronašao cilj.

Prvi strelac kod Setliksa bio je Pirs sa 28 poena, Rondo je postigao 25, dok je najbolji pojedinac iz prvog susreta Raj Alen zabeležio samo četiri poena, uz jedan pogodak iz igre.

Povezana vest:  NLB LIGA, Rezultati utakmica četvrtog kola i tabela

U redovima Medžika Dvajt Hovard ubacio je 30 poena, a Vins Karter i J.J. Redik postigli su po 16.

Sledeća utakmica igra se u subotu u Bostonu.