buducnost voli - cedevita 002Budućnost povela protiv Cedevite u polufinalu

Košarkaši Budućnosti poveli su protiv Cedevite sa 1:0 u polufinalu plej-ofa Jadranske lige, pošto su večeras u Podgorici pobedili sa 82:81 (20:23, 19:21, 20:16, 23:21).
Budućnost je do pobede predvodio Boris Savović sa 20 poena, od kojih je postigao 12 u poslednjoj deonici i ključne poene sa linije za slobodna bacanja u samoj završnici utakmice. Džej Ar Rejnolds ubacio je 17 poena, a Suad Šehović 12 poena uz devet skokova.
U zagrebačkom timu najefikasniji je bio Luka Babić sa 14 poena, Marko Tomas dodao je 13, a Miro Bilan 12 poena.
Cedevita je vodila većim delom utakmice, a u jednom trenutku imala je i 11 poena prednosti. Zagrebački tim je dobrom igrom održavao prednost, a posle poena Tomasa na poluvreme je otišao sa pet razlike, 44:39.
Domaći tim je sredinom treće četvrtine serijom od 10:0 prvi put poveo, 54:53. Ekipe su se nakon toga smenjivale u vođstvu, ali nijedna nije uspevala da se „odlepi“. Cedevita je imala četiri razlike (66:62), ali je posle tehničke greške Karla Žganeca, Savović pogodio četiri slobodna bacanja i doneo prednost podgoričkom timu, koji je posle „trojke“ Šehovića poveo sa 71:67.
Budućnost je čuvala prednost sve do poslednjeg minuta kada je Tomas pogodio „trojku“ za izjednačenje, 78:78. Savović je ponovo bio precizan sa penala za novo vođstvo domaćih (81:78), a osam sekundi pre kraja Fran Pilepić postigao je „trojku“ za prednost Cedevite 81:80.
Dve sekunde pre kraja Ukić je faulirao Savovića, koji je ponovo bio precizan sa linije za slobodna bacanja i doneo pobedu Budućnosti u prvoj polufinalnoj utakmici.
Druga utakmica igra se sutra u Podgorici od 18.30. Serija se igra na tri pobede, a treći duel na programu je u subotu 18. aprila od 18.30 u Zagrebu.
U drugom polufinalu plej-ofa sastaju se beogradski klubovi, Crvena zvezda i Partizan. Prvi meč ova dva tima igraće se večeras od 21.00 u Hali „Pionir“.

Povezana vest:  Hjuston i Juta nadomak polufinala, skroman učinak Bjelice