nba_novi_logoNBA VESTI

Briljantni Brjant za finale

U velikom NBA finalu će igrati košarkaši Los Anđeles Lejkersa i Boston Seltiksa, čime će biti reprizirano finale od pre dve godine kada je bolji bio Boston (4-2). Razlika u odnosu na 2008. je ta da će ovom priliikom prednost domaćeg parketa imati košarkaši iz Los Anđelesa, a serija počinje narednog četvrtka utakmicom u LA-u.

Povezana vest:  Partizan otputovao u Laktaše na turnir

Isto kao i Boston, koji je sa 4:2 pobedio Orlando, tim rezultatom su i Lakersi bili bolji od Feniksa, dobivši u subotu uveče prvu utakmicu u gostima, u seriji. U utakmici, gde su se Lejkersi odlepili od protivnika tokom druge četvrtine i vodili sve do kraja, slavili su 111-103.

Još je jednu fantastičnu utakmicu odigrao je Kobi Brajant koji je veče završio sa 37 poena, dok je bio na parketu njegova ekipa je napravila velikih +19. Feniks je hvatao svojih “pet minuta” tek u retkim trenucima kada Kobija nije bilo na parketu dvorane u Arizoni.

Povezana vest:  Zvezda: Prodaja karata za CSKA od ponedeljka