SRB ITA

EP 2015
Srbija ubedljiva protiv Italije, završila prvu fazu EP bez poraza

Košarkaška reprezentacija Srbije završila je prvu fazu takmičenja na Evropskom prvenstvu bez poraza, pošto je danas u Berlinu pobedila Italiju sa 101:82 (25:19, 23:21:28:19, 27:21), u petom kolu Grupe B.Srbija je prva u grupi sa učinkom od pet pobeda bez poraza, dok Italija ima skor 3/2 i posle večerašnjih mečeva će se znati na kom mestu je završila prvu fazu.

Povezana vest:  Bogdanov bio neuračunljiv,Tužilaštvo traži dopunu nalaza

Protivnik Srbije u osmini finala biće pobednik meča Finska-Poljska, koji je u toku.

„Orlove“ je danas predvodio kapiten Miloš Teodosić sa 26 poena i osam asistencija, u svojoj najboljoj partiji od početka šampionata. Nemanja Bjelica je završio uitakmicu sa 19 poena, osam skokova i četiri asistencije. Miroslav Raduljica postigao je 14, a Bogdan Bogdanović 10 poena.

Povezana vest:  EP LITVANIJA 2011, Francuska drugi finalista EP posle pobede nad Rusijom

Italiju su predvodili Andrea Barnjani sa 17 i Alesandro Đentile sa 16 poena.

Srbija je od početka meča igrala odlično u odbrani i razigrano, a tim je igrao po ritmu Teodosića, koji je prvo poluvreme završio sa 19 poena.

Italija je uspela sredinom druge četvrtine da priđe, ali samo na kratko. Srbija je u trećoj i četvrtoj četvrtini zaigrala još bolje i efikasnije i prosto „samlela“ Italiju.

Povezana vest:  Potpisan sporazum o izgradnji hale za Partizan