srbija francsuka

Srbija izgubila od Francuske u meču za treće mesto

Košarkaška reprezentacija Srbije nije uspela da osvoji bronzu na prvenstvu Evrope, pošto je u utakmici za treće mesto izgubila od selekcije Francuske sa 81:68 (16:16, 21:16, 21:12, 23:24).
Spski košarkaši ne samo da nisu uspeli da se domognu Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru 2016, već su ostali i bez medalje na šampionatu.
Poraz u polufinalu od Litvanije bio je veliki udrac za izabranike Aleksandra Djordjevića. Ništa im nije polazilo od ruke, za razliku od razigranog domaćina, koji se na trenutke poigravao sa protivnikom.
Često spominjanja odbrana tokom pripremnog perioda sada je zatajila. Ništa bolje nije bilo ni u fazi napada.
Uporno su Srbi forisirali šut za tri poena, koji ih danas nije služio. Od 31 pokušaja pogodili su osam trojki, a posebno su neuspešni bili kapiten Miloš Teodosić (0-6), Stefan Marković (2-6), Nemanja Bjelica (2-6), Bogdan Bogdanović (2-6) i Zoran Erceg (0-3).
Krajem treće četvrtine „orlovi“ čak četiri minuta nisu uspeli da pronadju put do koša, što su Francuzi iskoristili, došli do maksimalnih plus 16 (58:42) i već tada rešili pitanje pobednika.
Finalna utakmica izmedju Španije i Litvanije igra se večeras od 19 sati.