Košarkaši Partizana pobedili su večeras Zlatibor sa 67:54 (17:14, 15:16, 21:8, 14:16) u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća u Nišu.
Najefikasniji u pobendičkom timu bili su Đorđe Gagić, Mihajlo Andrić i Kvame Von sa po 10 poena.

U ekipi Zlatibora istakao se Nemanja Gudžić sa 14 poena, dok je 13 postigao Bogdan Riznić.

Partizan je u prvoj deonici, nakon lošijeg početka u napadu, napravio seriju 8:0 (13:6). Košarkaši Zlatibora su u nastavku uspeli da uspostave kontrolu u igri i uhvate rezultatski priključak.

Povezana vest:  Obradović: Biće teško, navijači mnogo pomažu Partizanu

Do kraja poluvremena nijedna ekipa nije napravila veću razliku, pa su crno-beli na veliki odmor otišli sa dva poena prednosti 32:30. Nakon pogotka Novice Veličkovića za tri poena, sredinom treće četvrtine, Partizan je prvi put na meču imao dvocifrenu prednost 43:32.

Ekipa iz Čajetine nije uspela ponovo da se rezultatski vrati u igru i u odbrani su funkcionisali loše, pa su crno-beli u poslednji period igre ušli sa 15 poena prednosti 53:38.

Povezana vest:  Zvezda traži od Lorbeka da vidi sporazum sa Evroligom

Izabranici Nenada Čanka su do kraja meča rutinski održavali prednost i plasirali se u polufinale.