Nova pobeda Crvene zvezde u Evropi

Crvena zvezda – Beneton 104:83 (23:29, 28:20, 23:17, 30:17)

majk_tejlor1_kkcz_kosarkaEfektno, ubedljivo, atraktivno…crveno-beli su u punom Pioniru imali sjajno veče, odigrali atraktivno i, na kraju, nokautirali Beneton- 104:83 (23:29, 28:20, 23:17, 30:17).

Nije počelo onako kako su navijači priželjkivali. Gosti iz Treviza u prvoj i donekle drugoj četvrtini koristili su svoje najjače oružje šut za tri poena. Ponekada i iz izgubljenih pozicija gosti su pogađali, a najveću prednost stekli su najveću prednost (18:11). Geri Nil je bio nemilosrdan u prvih dvadeset minuta (šut za tri 4/6) ubacivši 16 poena a pratio ga je novajlija Kelvin Rivers sa 10 pogodaka. Dobar šut gostiju nije pokolebao crveno-bele, naprotv. Razigrani Majk Tejlor dizao je publiku na noge, pogađao i asistirao uz sjajnu odbranu.

Povezana vest:  NBA VESTI, Minesota poražena u produžetku

I pored vođstva Benetona u prvoj četvrtini (29:23), čekalo se da domaćin dođe do izjednačenja i krene da melje rivala. Tako je i bilo. U 15. minutu Stević je pogodio za 35:34 i Crvena zvezda je, od tog trenutka potpuno kontrolisala rezultat. Da su naši momci imali malo više sreće u šutu za tri poena, prednost na poluvremenu bila bi verovatno i veća od 51:49.

Povezana vest:  PRIPREME ZVEZDE NA TARI, Sloboda prva provera

U nastavku je postojao samo jedan tim. Crveno-beli su plesali po parketu, publika više nije ni sedala, a razlika se konstantno povećavala. Prva „opipljivija“ prednost na semaforu je zabeležena u 25. minutu (66:58), a poeni Kikanovića i Kešelja zatvorili su treću deonicu.

Gde je stao u trećoj, Kešelj je nastavio u četvrtoj deonici. Solo partiturom zvezdino krilo napravilo je seriju 8:0 i to je bio kraj za „ujedinjene boje“ i početak velikog slavlja preko 6000 navijača u Pioniru. Pesma je nosila crveno-bele do 104:83, više nego zaslužene pobede i prvog mesta u grupi F.

Povezana vest:  Novi tripl-dabl Jokića u pobedi Denvera protiv Bruklina

Majk Tejlor ubacio je 24 poena uz 5 skokova i isto toliko ukradenih lopti, Kikanović je dao dva poena manje, Dragićević je ubacio 17 pogodaka uz 5 asistencija, Videnov je stao na 15 a Kešelj na 12 koševa.

Crvena zvezda: Kešelj 12 (7 sk), Kikanović 22, Radosavljević, Tejlor 24 (5 sk, 5 ul), Stević 4 (5 sk), Radivojević 4 (5 as), Dragićević 17 (3 as), Videnov 15, Štimac, Bakić 2, Bjelica 4.

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su ovacije, izašli na bis, a navijači su pozdravili i šefa stručnog štaba Aleksandra Trifunovića.