nba_novi_logoNBA VESTI

Orlando izgubio od Denvera

Sedam utakmica odigrano je u najjačoj košarkaškoj ligi sveta u noći između utorka i srede. Gostujuće pobede slavili su Los Anđeles Lejkersi i Filadelfija 76ersi. Lejksersi su predvođeni učinkom svojih visokih igrača savladali Vizardse u Vašingtonu (103-89), ali svakako treba spomenuti i 12 uzastopnih poena Kobija Brajanta u ključnoj trećoj četvrtini utakmice. Nakon što je po prvi puta u karijeri promašio sva tri slobodna bacanja, posle prekršaja na šutu za tri poena, Brajant je bio najzaslužniji za dobro otvaranje drugog poluvremena utakmice (35-24 u trećoj četvrtini) u kojem je povezao tri trojke i tri bacanja.

Povezana vest:  Čanak: Plasman na završni turnir Evrolige veliki uspeh za Megu

Derbi večeri odigran je u Denveru gde su domaći Nagetsi potvrdili das u najbolji na svom parketu. Pobedili su Orlando Medžik sa 111-94 što im je bilo 11 slavlje u 12 utakmici u Pepsi Centeru. Za goste je J.J. Redik ubacio rekord karijere od 29 poena, Dvajt Hauard dodao je 21 koš i uhvatio 14 lopti, ali slaba poslednja četvrtina Medžika (32-16) pobedu je ostavila u Denveru za kojeg je Karmelo Entoni ostvario učinak od 35 poena i 11 skokova.