Važna pobeda Radničkog

Radnički – Bosna 82:69 (17:22, 29:15, 19:15, 15:17)

brkic_kkradnicki_kosarkaKragujevčani su pobedom nad Bosnom napravili krupan korak ka cilju koji su zacrtali pre početka sezone – opstanku u NLB ligi. Radnički je bez većih problema savladao Sarajlije pre svega zahvaljujući odličnoj igri u drugoj deonici.

Bosna je bolje počela meč i krajem prve četvrtine vodila je sa osam poena prednosti 22:14, a za vođstvo je najzaslužniji bio Suad Šehović. Prvu četvrtinu gosti su dobili sa pet koševa prednosti. Međutim, u tim trenucima porobudili su se domaći i predvođeni maestralnim Vukašinom Aleksićem i Vladimirom Vuksanovićem uspeli su da naprave preokret. Za pet minuta, krajem prve i početkom druge četvrtine, Radnički je serijom 17:3 stekao šest poena prednosti 31:25 i od tog momenta učenici Miroslava Nikolića kontrolisali su dešavanja na parketu.

Aleksiću i Vuksanoviću priključio se i Rajko Kljajević pa je Radnički u 18 minutu prvi put stigao do dvocifrenog vođstva 44:33 u 18 minutu. Na poluvreme ekipa Radničkog otišla je sa devet poena prednosti (46:37) što je bilo dovoljno da na kraju i pobede.

Rutinski su domaći odrađivali posao do kraja i njihova prednost narasla je do 19 peona (72:53), što je za Sarajlije bilo nedostižno. Na kraju je bilo 82:69.

Povezana vest:  JADRANSKA LIGA, Solnok bolji od Radničkog u šestom kolu Jadranske lige

Radnički: Šepa, Čakarević 7, Kotiševski 2, Milosavljević 8, Urazmanov, Veljović, Mijatović, Aleksić 21, Pantić 6, Vuksanović 20, Brkić 10, Kljajević 8.

Bosna: Šehović 22, Sarajlija 5, Đurasović, Bajić 2, Hajrić 7, Radonjić, Pašalić, Milošević 9, Kolplend, Kojadinović 8, Rakočević 7, Jovanović 9.