EVROLIGA
I Lijetuvos Ritas u TOP 16 fazi
Košarkaši Lijetuvos Ritasa pobedili su večeras u Zagrebu ekipu Cibone sa 94:77 i poslednji u Evroligi izborili mesto u TOP 16 fazi tog takmičenja.
Tim srpskog trenera Aleksandra Trifunovića tako je, zahvaljujući boljem učinku u međusobnim susretima, na četvrtom mestu na tabeli Grupe C pretekao francuski Šole, koji je doživeo težak poraz na gostovanju kod Fenerbahče Ilkera u Istanbulu 61:93.
Prvo mesto u Grupi C još ranije je obezbedila Sijena, koja je u Barseloni izgubila od istoimenog tima sa 72:73. Kosta Perović je pobedi Barse doprineo sa osam poena, iako je na terenu proveo samo 10
minuta.
Prvi u Grupi B je Olimpijakos koji je u Atini uz 18 poena Vasilisa Spanulisa i 16 Miloša Teodosića savladao rimsku Lotomatiku sa 89:82.
Bamberg je u gostima kod Unikahe neočekivano pobedio sa 72:70, ali je ipak ostao bez plasmana u narednu rundu. Predrag Šuput je postigao 12 poena za Bamberg, a Uroš Tripković osam za Unikahu.
Madridski Real je kao domaćin deklasirao Šarlroa sa 94:45.
Rezultati i tabele posle večerašnjih utakmica 10. kola:
Grupa A:
Prokom – Makabi 72:83
Himki – Žalgiris 93:89
Kaha Laboral – Partizan 87:71
Tabela:
1. MAKABI 9/1
2. KAHA LABORAL 5/5
3. ŽALGIRIS 5/5
4. PARTIZAN 5/5
5. Himki 4/6
6. Prokom 2/8
Grupa B:
Unikaha – Bamberg 70:72
Real Madrid – Šarlroa 94:45
Olimpijakos – Roma 89:82
Tabela:
1. OLIMPIJAKOS 7/3
2. REAL MADRID 6/4
3. UNIKAHA 5/5
4. ROMA 5/5
5. Bamberg 4/6
6. Šarlroa 3/7
Grupa C:
Fenerbahče – Šole 93:61
Cibona – Lijetuvos Ritas 77:94
Barselona – Sijena 73:72
Tabela:
1. SIJENA 8/2
2. FENERBAHČE 7/3
3. BARSELONA 7/3
4. LIJETUVOS RITAS 4/6
5. Šole 4/6
6. Cibona 0/10
Juče su se igrale utakmice:
Grupa D:
Valensija – Olimpija 78:77
CSKA Moskva – Efes Pilsen 78:69
Panatinaikos – Milano 93:62
Tabela:
1. PANATINAIKOS 7/3
2. OLIMPIJA 6/4
3. EFES PILSEN 5/5
4. VALENSIJA 5/5
5. Milano 4/6
6. CSKA Moskva 3/7
Napomena: Velikim slovima napisana su imena ekipa koje su se plasirale u TOP 16 fazu Evrolige.
Leave A Comment