Košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras Partizan 76:73 (11:20, 29:13, 14:19, 22:21) u prvom istorijskom večitom derbiju u Evroligi.

Junak pobede crveno-belih bio je Nemanja Nedović, koji je pogodio trojku dve sekunde pre kraja.

On je bio najefikasniji kod Zvezde sa 20 poena, Luka Vildoza postigao je 14, a Filip Petrušev 10.

Kod Partizana Kevin Panter postigao je 15, Jam Madar 14, a Janis Papapetru 13 poena.

Zvezda je ostvarila osmu uzastopnu pobedu od dolaska trenera Duška Ivanovića, četvrtu u Evroligi i sada je na skoru 6-6, dok je Partizan na učinku 4-8. Posebno važno je to što konačno nije bilo incidenata i da je atmosfera u Areni bila sjajna, a meču je prisusustvovalo i 600 najvijača crveno-belih, koji su se na kraju radovali.

Povezana vest:  22. KOLO NLB LIGE, Partizan dočekuje Zagreb, crveno beli gostuju Ciboni

Košarkaši Partizana su bolje otvorili utakmicu, postizali su lake poene posle „pikenrola“ koji su koristili u napadu.

Zvezda je do lakih poena došla tek krajem četvrtine usled grešaka Partizana u napadu.

U drugoj četvrtini Zvezda je zaigrala agresivnije u odbrani, ukrala je dosta lopti na prvom dodavanju i istopila rezultatsku razliku.

Košarkaši Partizana nisu nalazili rešenje za prodore Luke Vildoze i Nedovića, pa je rezultat na kraju prvog poluvremena bio 40:33 u korist gostiju. Treća četvrtina je donela obazriviju igru obe ekipe, bez mnogo pokušaja sa linije za tri poena.

Povezana vest:  Kosovski košarkaški savez primljen u članstvo FIBA

Madar je uspeo da povuče svoju ekipu i donese vrlo bitne poene šutem sa distance, dok su se gosti u napadu oslanjali na kvalitet Nedovića.

Partizan se približio Zvezdi na jedan posed, ali nije uspeo da preokrene rezultat.

U poslednjoj deonici košarkaši Zvezde su popustili u odbrani, ostavljali su igrače Partizana same na šutu, kao „iks faktor“ pojavio se Tristan Vukčević sa ukradenim loptama i ofanzivnim skokovima u bitnim momentima.