nba_novi_logo

NBA VESTI

Lejkersi slomili Sanse posle tri produžetka

Aktuelni NBA prvaci Los Anđeles Lejkersi imali su 21 koš prednosti u trećoj trećini domaćeg dvoboja protiv Feniksa da bi na kraju trebali tri produžetka za konačnu pobedu 139:137. Sansi su izjednačili na 101:101 manje od sedam minuta pre kraja osnovnog dela, ali domaći su se košarkaši serijom 9:0 ponovno odlepili. Ni to im nije bilo dovoljno da mirno privedu utakmicu kraju. Dopustili su gostima da se još jednom vrate, a onda je krenula prava zabava za gledaoce u Stejpls Centru.

Na kraju su stvar u svoje ruke u poslednje dvije minute trećeg produžetka preuzeli Kobi Brajant, što je i bilo očekivano, ali i odbrambeni specijalista Ron Artest, koji je u tom kratkom periodu ubacio iznuzetno važnih pet od svojih ukupno 18 koševa. Brajant je dvoboj zaključio sa 42 poena, što mu je rekord sezone, a do tripl dabla mu je nedostajala samo jedna asistencija, budući da je na kraju imao 12 skokova i devet dodavanja za koš. Lični rekord sezone zabeležio je i Lamar Odom sa 29 poena i 16 skokova, a vredi istaknuti i učinak Paua Gasola (24 poena, 13 skokova).

Povezana vest:  Tomić: Konstantno svih 40 minuta protiv Zadra

Čening Fraj, koji je odigrao čak 57 minuta, bio je prvo ime kod Feniksa sa 32 koša i 14 skokova, a Stiv Neš je dodao 19 poena i 20 asistencija, a Marsin Gortat 24 poena i 16 uhvaćenih lopti.

Lejkersi su odigrali tek četvrtu utakmicu koja je otišla u treći produžetak nakon što su se 1960. preselili u Los Anđeles, ujedno prvu domaću takvu posle 1969. Spomenimo i da aktuelni prvaci sada imaju 13 pobeda u 14 utakmica nakon Ol Stara, forma im je sigurno u usponu kako se bliži doigravanje.

Povezana vest:  Prodato 15.400 ulaznica za revanš sa Budiveljnikom

Čikago se vratio na vrh Istočne konferencije nakon pobede kod Atlante sa 114:81. Bulsi su bili toliko uverljivi da su celu poslednju četvrtinu mogli odmarati startnu petorku. Dovoljno će reći podatak da su postavili rekorde sezone sa 41 poenom u drugoj četvrtini i 72 koša u prvom poluvremenu. Najbolji je u toj priči sa 30 koševa i 10 asistencija bio Derik Ros, a najbliži mu je sa 27 koševa po učinku bio Luol Deng.

NBA liga, utorak:

Atlanta – Chicago 81-114 (Teague 20k / Rose 30k, 10a, Deng 27k)

Portland – Washington 111-76 (Wallace 28k, 8s, Batum 22k, 12s / Crawford 12k)

LA Lakers – Phoenix 139-137, produžeci (Bryant 42k, 12s, 9a, Odom 29k, 16s / Frye 32k, 14s, Gortat 24k, 16s)

Povezana vest:  EP LITVANIJA 2011, Mekejleb odveo Makedoniju u četvrtfinale