nba_novi_logo

NBA VESTI

Lejkersi, Maveriksi i Havksi u polufinalu

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa, Dalas Maveriksa i Atlanta Havksa izborili su konferencijska polufinala u NBA ligi. Sve druge ekipe svoje serije prvog kruga doigravanja dobile su rezultatom 4-2.

Aktuelni prvaci Lejkersi su izbegli igranje sedme utakmice u seriji gostujućom pobedom od 98:80 nad Nju Orleansom. Kobi Brajant postigao je 24 koša, Andrju Bunum 18 uz 12 skokova, a Pau Gasol 16 koševa uz osam skokova za pobednički tim. Lejkersi ubedljivi trijumf mogu najpre da zahvale koševima postignutim posle skokova u napadu. Skupili su ukupno 14 takvih skokova i iz njih zabili 21 koš, naspram četiri koša Hornetsa. Poraženi sastav predvodio je Karl Landri sa 19 koševa, dok je Kris Paul ubacio 10 koševa uz 11 asistencija i osam skokova.

Povezana vest:  Radonjić: Puno je emocija, treba da nastavimo ovako

U polufinalu Zapadne konferencije Lejkersi će igrati protiv Dalas Maveriksa koji su seriju protiv Portland Trail Blejzersa rešili gostujućim trijumfom 103:96. Portland je dobro otvorio utakmicu i posle prve četvrtine imao prednost osam koševa (27:19), ali Maveriksi su uspeli da preokrenu susret i na ulasku u poslednju deonicu imali su prednost od 13 koševa (75:62) koju su do kraja uspešno i sačuvali iako su se domaćini na 5:24 minuta pre kraja približili na samo minus jedan (86:85). Po običaju, Maverikse je predvodio Dirk Novitcki sa 33 koša i 11 skokova, a sjajnu pomoć imao je u Džejsonu Teriju koji je ubacio 22 koša. Kod Portlanda je najbolji bio Gerald Valas sa 32 koša i 12 skokova iako je imao problema sa povredom leđa zbog koje je propustio veći deo druge četvrtine. LaMarkus Aldridž dodao je 24 koša uz 10 skokova za Trail Blejzerse koji u doigravanju nikad nisu uspeli da pobede u seriji posle zaostatka 2:3.

Povezana vest:  Trinkijeri: Znam šta je derbi, uživaću u svakoj sekundi

Atlanta Havksi izbacili su favorizirani Orlando Medžik sa 84:81 pobedom u Filips Areni i tako se osvetili floridskom sastavu za „metlu“ u prošlogodišnjem polufinalu doigravanja. U neizvesnoj utakmici imao je Orlando priliku da odvede utakmicu u produžetak dva puta, ali prvo je DŽ.Dž. Redik promašio otvorenu trojku, da bi kasnije sa zvukom sirene trojku Džejsona Ričardsona uspeo da blokira Džoš Smit.

Havkse su do pobede predvodili Džo Džonson sa 25 koševa i 10 skokova i Džamal Kraford koji je ubacio 19 koševa. Kod Orlanda, najbolji je bio Dvajt Hauard sa 25 koševa,15 skokova, tri blokade, ali i šest izgubljenih lopti, dok je Hedo Turkoglu ubacio 15 koševa. Havksi pobedu mogu da zahvale superiornosti u napadačkom skoku (14-7).

Povezana vest:  EVROLIGA, Rezultati utakmica šestog kola i tabele grupa

U sledećem krugu doigravanja Atlanta će igrati protiv Čikago Bulsa. Serija započinje u ponedeljak u čikaškom Junajted Centru.

NBA doigravanje:

Istočna konferencija:

Atlanta (4) – Orlando (5) 84-81 (Johnson 23k, 10s / Howard 25k, 15s, 3bl, Türkoglu 15k)

(Atlanta dobila seriju 4-2)

Zapadna konferencija:

New Orleans (7) – LA Lakers (2) 80-98 (Landry 19k / Bryant 24k, Bynum 18k, 12s)

(Lakersi dobili seriju 4-2)

Portland (6) – Dallas (3) 96-103 (Wallace 32k, 12s / Nowitzki 33k, 11s, Terry 22k, 8a)

(Dallas dobio seriju 4-2)