Težak poraz Zvezde u Širokom Brijegu

nemanja_bjelicaKošarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras na gostovanju kod Širokog sa 80:95 (15:23, 15:20, 19:22, 31:30) u 20. kolu Jadranske lige u kome su pretrpeli 11. poraz u sezoni.
Ubedljivo najefikasniji u timu Zvezde, koji dobre partije iz Evrokupa nikako da prenese i u Jadransku ligu, bio je Nemanja Bjelica sa 27 poena. Elmedin Kikanović je dodao 11 poena, a Filip Videnov i Majk Tejlor po 10.
Odbrana Zvezda, sa druge strane, nije imala rešenje za Ivana Grgata, koji je postigao 31 poen i imao devet skokova. Šime Špralja je ubacio 15, a Siniša Štemberger još 13 poena.
Crveno-beli su Širokom uspevali da pariraju samo do sredine prve četvrtine i vođstva od 10:8 posle čega su domaći serijom od 11:0 stigli do prednosti od 19:10.
Prednost Širokog samo je rasla do treće četvrtine, kada je prvi put prešla i 20 poena razlike (52:32). Zvezda je do kraja meča uspela samo da ublaži poraz, pre svega pošto se raspucao Bjelica.

Povezana vest:  NLB LIGA, Hemofarm pobedio Cibonu na otvaranju Jadranske lige