radnicki_cibona

REGIONALNA LIGA

Cibona slavila u Kragujevcu posle produžetka

Košarkaši Radničkog izgubili su u poslednjem meču prvog kola Jadranske lige, pošto su večeras u Kragujevcu posle prdužetka poraženi od zagrebačke Cibone sa 98:94 (23:20, 20:22, 19:23, 19:16, 17:13). Izabranici Miroslava NIkolića imali su nekoliko prilika da prelome utakmicu i odvoje se na nedostižnu prednost, ali su gosti kako se meč bližio kraju delovali sve sigurnije.

Minut pre kraja Kragujevčani su imali pet peoena prednosti (81:76), ali su dozvolil gostima da izjednače. Pokušali su Miljan Pavković i Stefan Sinovec, ali njihovi šutevi za tri poena nisu bili precizni, pa je meč ušao u dodatnih pet minuta i penal završnicu u kojoj su se bolje snašili košarkaši Cibone.

Najefikasniji u Radničkom bili su Pavković sa 22 i Dejvid Sajmon sa 23 poena, dok se kod pobednika istakao Damjan Rudež strelac 22 poena.

Povezana vest:  Divac: Teže je otići na OI, nego osvojiti medalju