zvezda_cedevita

REGIONALNA LIGA

Crvena zvezda Beograd izgubila od Cedevite

Košarkaši Crvene zvezde Beograd izgubili su večeras na domaćem terenu od ekipe zagrebačke Cedevite sa 91:90 (12:18, 28:24, 28:19, 23:29), u prvoj utakmici 4. kola regionalne Jadranske lige.

To je treći poraz crveno-belih u dasadašnjem delu takmičenja. Propustili su Beograđani veliku šansu da savladaju kvalitetnog protivnika, jer su u prvom poluvremenu imali vođstvo i od 14 poena razlike, ali su sve prokockali u trećoj četvrtini.

Cedevita je umela da kazni sve greške brzoplatih rivala i na kraju sasvim zasluženo osvoji važne bodove, pa je ostala u vrhu tabele sa skorom 3-1. Najefikasniji u redovima domaćina bili su Nedović sa 17, Marković sa 15 i Subotić sa 13 poena. Za pobedu Cedevite najzaslužniji je Voren, koji je ubacio 24 poena, Car je postigao 15, a Opačak 12.

Povezana vest:  Besplatne ulaznice za utakmicu Zvezda - Mega

U preostalim utakmicama sutra se sastaju Hemofarm – Radnički Kragujevac, Zlatorog – Cibona, Široki – Makabi i Budućnost – Helios, a u nedelju Olimpija – Zagreb i Partizan – Krka.