Hemofarm pobedio FMP

Hemofar – FMP 77:63 (24:14, 17:20, 26:7, 10:22)

miljan pavkovic hmfHemofarm je srušio FMP i dokazao da mu je forma u usponu. u sedmom kolu NLB lige vrščani su pitanje pobednika rešili u trećem periodu kada su posle sjajne igre stigli na plus 26. Ako se izuzme poslednja četvrtina, kada je pobednik već bio poznat, domaćin je kontrolisao igru i rezultat.

Hemofarm je od samog starta krenuo silovito sa željom da Panterima odmah pokaže da nemaju šta da traže na parketu Milenijuma. Vrščani su dominirali u svim elementima, sredinom prvog perioda već su imali dvocifren kapital (17:6). Gosti su tada sa šest vezanih poena, preko Protića i Samardžiskog, ozbiljno pripretili. Ali, spoljna linija Hemofarma je bila na veoma viskom nivou i na prvi mini odmor ekipu odvela sa plus 10 (24:14).

Povezana vest:  Olimpijakos pobedio Laboral Kuču

stefan markovic1 hmfTrojkom Borisova domaćin je otvorio drugu četvrtinu, dok su gosti napadali uglavnom preko Branka Cvetkovića. Povratnik u redove FMP-a imao je sjajnu podršku od Nemanje Protića i Panteru su smanjili na 27:32. Međutim, Hemofarm je i ovoga puta imao adekvatan odgovor, preuzeo je konce igre i posle dva slobodna bacanja Krstovića poveo sa 38:28. Sam finiš druge četvrtine pripao je gostima koji su na veliki odmor otišli sa podnošljivih minus sedam (34:41) što je obećavalo veoma zanimljiv nastavak. Interesantno je istaći da su kod rivala spoljne linije sjajno funkcionisale, dok su centri zakazali u realizaciji. Unutrašnja linija Vrščana (Marjanović, Katić i Jagodnik) je u prvih 20 minuta postigla samo devet poena, dok su centri FMP-a (Samardžiski i Labović) uknjižili svega četiri poena.

Trojkom Stemenkovića FMP je na startu drugog poluvremena istakao visoke ambicije u Vršcu. Međutim, to kao da je samo naljutilo Hemofarm koji je napravio seriju 14:2 i posle trojke Stefana Markovića u 26. minutu poveo sa 55:39. Vlade Đurović uzeo je minut odmora, ali nije uspeo da zaustavi pad njegovih učenika. Posle poena Markovića i Marjanovića Vrščani su stigli na velikih plus 20 (59:39). Učenici Stevana Karadžića nastavili su u istom ritmu, poigravali se sa uzdrmanim rivalom i treći period završili sa prednošću od 26 poena (67:41). Poslednju četvrtinu Panteri su iskoristili da ublaže poraz. Kod Vrščana je došlo do opuštanja što su gosti kaznili, ali nisu uspeli ozbiljnije da priprete.

Povezana vest:  EVROLIGA, Pobeda Bešiktaša u utakmici bez rezultatskog značaja

Stevan Karadžić, trener Hemofarma:

-Naš kvalitet je došao do izražaja, izuzetno sam zadovoljan igrom u odbrani naročito u prvoj četvrtini i u trećoj kada je utakmica i prelomljena. Izvesnih problema još imamo, fali nam igrača u rotaciji. Jagodnik je igrao veoma dobro, ali svakako da nam Mačvan puno nedostaje. Ovom pobedom počeli smo polako da koračamo ka mestu koje zaslužujemo na tabeli. Sada igramo protiv Zadra, ta utakmica može dosta toga da odluči.