Odigrani su mečevi sedmog kola NLB lige

Crvena zvezda slavila u Pioniru

Crvena zvezda – Široki 97:81 (21:20, 26:17, 31:27, 19:17)

normal_zvezda_siroki1

Crveno beli su ostvarili još jednu pobedu u hali Pionir. Pred oko 1.100 gladalaca napravili crveno beli napravili su veliki korak ka izlasku iz krize i sjajnu uvertiru za večiti derbi. S obzirom na dosadašnji učinak pobeda protiv prvaka BiH, za crveno-bele ima deleko veći značaj od dva boda. Ohrabruje i povratak Bjelice i Kešelja na teren.

normal_zvezda_siroki3Trofejni klub je dilemu oko pobednika rešio u trećoj četvrtini u kojoj je prva zvezda tima bio Bugarin Filip Videnov. Sjajni bek je u tom periodu nanizao 18 poena i bio nepogrešiv u šutu za tri poena.

Navijači Crvene zvezde bili su zabrinuti posle prve četvrtine. Njihovi ljubimci imali su sjajan nalet, najviše zahvaljujući kapitenu Dragićeviću vezali su seriju 12:1 i u osmom minutu poveli sa 17:7. Ali, Široki je odgovorio preko Grgata i Špralje, napravio seriju 13:4 i ekspresno se vratio u meč. Defanzive su u prvom periodu bile slabije karike rivala, čak 41 postignut poen (21:20) to najbolje potvrđuje. Kod domaćina je bio očigledan grč zbog ogromne važnosti meča.

Povezana vest:  Alimpijević: Tražimo put i povratak na pobednički kolosek

Nastavak utakmice izmamio je osmeh na licima publike u Pioniru. Zvezda je delovala daleko bolje, trojkama Štimca, Kešelja, Videnova i Nedovića zaledila je rivala na dvocifreni minus. Crveno-beli su vezali nekoliko kontranapada i da nije bilo propusta u odbrani, kao naprimer prilikom čuvanja Masona pod obručem, na velikom odmoru su mogli da imaju daleko veću prednost.

normal_zvezda_sirki4Skoro puna tri minuta nastavka čekalo se da rivali probace loptu kroz obruč. Zvezda je prva proradila i na opšte oduševljenje publike u 25. minutu povela sa 55:42. Neko vreme se igralo koš za košem, dok učenici Ace Petrovića nisu popravili učinak u odbrani i odlepili se na plus 15 (27. minut – 61:46). Široki je posle minut odmora uspeo da dođe do daha, ali usledile su tri trojke Videnova koje su Zvezdi dale krila. Crveno-beli su poveli sa 76:59 i sigurno koračali ka pobedi. Treba istaći da je Zvezda na kraju treće četvrtine imala čak 56 odsto uspešnosti šuta za tri poena (18-10). Prednjačio je Videnov sa pet trojki iz šest pokušaja.

Povezana vest:  EVROLIGA, Kaha Laboral posednji učesnik Top 16 faze Evrolige

U poslednjoj četvrtini nije se postavljalo pitanje pobednika. Zvezda je rutinskom igrom sačuvala prednost i krunisala kvalitetniju igru u većem delu meča.

Hrvoje Vlašić, šef struke Širokog, zbog prehlade nije vodio ekipu, novinarima se obratio Ivan Velić, prvi asistent:

-Zvezda je zasluženo pobedila. Razlika na kraju nije morala da bude ovako velika, veći deo meča smo pružili dobar otpor. Dobili smo dva mlada igrača, Planinića i Naletilića. To je za nas najvažnije iz ove utakmice. Poštedeli smo iskusnije prvotimce, pogotovo Grgata. Igrači su iscrpljeni, a čeka nas i mnogo važniji meč protiv Zagreba.

Povezana vest:  Košarkaši Srbije porazom startovali na turniru u Pou

Aco Petrović, trener Crvene zvezde:

-Čestitam igračima na pobedi, imali su veliki pritisak zbog lošeg učinka na startu sezone. Ruke su im bile malo vezane, sem Videnovu koji je igrao dosta hrabro. Dragićević je takođe bio šuterski raspoložen. Naši problemi su i dalje odbrana u reketu i ogranizacija igre. Videla se reakcija, vratili su se Kešelj i Bjelica. Publika je očigledno nezadovoljna zbog našeg starta, svako ko kupi ulaznicu ima pravo da kaže šta misli. Zadovoljni smo posetom, voleo bih da u nastavku sezone sa publikom dišemo istim plućima. Zadovoljan sam brojem postignutih, ali ne i brojem primljenih poena.