Spartak slavio u poslednjem meču

Odigrana je i poslednja utakmica šestog kola wiener stadische lige Srbije za seniore. Spartak Ljig je kao domaćin pobedio Mladi Radnik sa 3:2 u setovima (21:25, 25:22, 25:18, 15:25, 16:14). Posle velike borbe u pet setova i čak 121 minuta igre. Drama je dostigla vrhunac u taj-breku, u kojem su do prve set-meč lopte stigli domaći (14:13), a uspeli su da iskoriste drugu – 16:14, za veliku radost u prepunoj hali OŠ „Sava Kerković“.

Drugu sezonu uzastopno Požarevljani se nisu radovali u Ljigu. Prošle godine su upravo od Spartaka eliminisani u osmini finala Kupa, a sada su uspeli da osvoje samo bod. Trener novajlije Spartaka Milivoje Radisavljević je ovoga puta na mestu dizača počeo sa Ivanom Kostićem, a menjao je drugog primača u trećem setu, kad je na parket umesto Miloševića poslao kapitena Kalanja.

Gosti su bolje počeli, pravili su manje grešaka i to im je donelo prednost posle prvog seta. Ipak, Ljižani su konsolidovali redove, kadetski reprezentativac Milan Perić je „smirio“ prijem, a i napad je funkcionisao vrlo dobro, pa je Spartak naredna dva seta rešio u svoju korist. Imali su Požarevljani snage da uzvrate u nastavku, pa su prilično lako došli do izjednačenja i taj-breka.

Povezana vest:  Odbojkašice Srbije ubedljive i protiv Rumunije

Uspeo je Mladi radnik da nadoknadi veliki minus u odlučujućem setu kad je od 11:7 došao do izjednačenja, ali u već opisanoj završnici čvršće nerve imali su domaći igrači. Spartak je sada na tabeli preskočio upravo Požarevljane, koji su na pretposlednjem mestu. Iza njih je samo Smederevo.

Tabela posle 6. kola

1.Crvena Zvezda    6     5          1          17:6     527:463           15

Povezana vest:  SENIORKE – KUP IZAZIVAČA 2013. – ŠESNAESTINA FINALA, Minimalna pobeda Kolubare u srpskom duelu

2.NIS Vojvodina  6       4          2          14:7     488:459           13

3.Radnički         6          4          2          15:8     503:466           12

4.Partizan          6          4          2          14:11   556:520           11

5.Ribnica            6          2          4          9:14     506:515           6

6.Spartak Ljig     6          2          4          9:15     488:548           6

7.Mladi Radnik   6          2          4          9:16     518:547           5

8.Smederevo      6          1          5          6:16     458:526           4