nba_novi_logo
NBA VESTI
Čikago bolji od Njujorka, Atlanta od Memfisa

U noći s petka na subotu odigrano je 10 utakmica NBA lige, a najuzbudljivije bilo je u Čikagu i Memfisu gde su Bulsi naneli Njujork Niksima tek peti poraz sezone, a Atlanta prekinula niz Grizlisa od 13 pobeda nad ekipama s Istoka.
Bulsi, koji i dalje igraju bez Dereka Rouz, slavili su s 93-85, a ključna je bila poslednja deonica u kojoj su domaćini igrali vrlo dobro u napadu i sjajno u odbrani. Poslednjih 12 minuta Čikago je dobio s 26-20, čime je prekinuo niz od pet uzastopnih pobeda Niksa, koji su pak igrali bez svojeg najboljeg igrača Karmela Entonija i drugu utakmicu zaredom.
 Luol Deng i Marko Belineli ubacili su po 22 poena u pobedničkim redovima, dok Niksima nije pomoglo ni 27 poena, pet asistencija i pet skokova Rejmonda Feltona.
 Vrlo zanimljivo bilo je i u Memfisu gde je Atlanta Grizlisima prekinula niz od 13 utakmica pobeda protiv ekipe iz Istočne konferencije. Slavili su Hauksi s 93-83, najviše zahvaljujući Joshu Smitu, koji je bio sjajan na obe strane parketa. Krilni igrač ubacio je 24 poena, te upisao osam skokova, četiri asistencije, tri ukradene lopte i jednu blokadu.
 Katastrofalnu večer kod domaćina imao je Rudi Gaj koji je iz igre gađao sve 7-25. Recimo i da Atlanta ove sezone nije dozvolila nijednoj ekipi da ima preko 50 posto šuta na utakmici!
 Aktualni prvak Majmi Hit lagano se obračunao kod kuće s Nju Orleansom slavivši sa 106-90. Ključ pobede bila je obrana u drugoj četvrtini koja je limitirala goste na 15 poena, dok je napad bio sjajan, te ubacio 33 koša.Hit su do pobede predvodili dvojac najboljih prijatelja – Dvejne Vejd i LeBron Džejms. Vejd je ubacio 26, a Džejms 24 poena, uz pet skokova i sedam asistencija. Recimo i da su svi igrači koji su zaigrali kod Hita ubacili barem jedan poen iz igre.
Od ostalih rezultata izdvojimo glatku pobjedu San Antonio Spursa kod Šarlota 132-102, te „košijadu“ u Teksasu gde je Hjuston poražen od Dalasa 116-109. Maveriski su slavili sjajnom poslednjom četvrtinom u koju su ušli s pet poena zaostatka, a na kraju slavili s +7.Najzaslužniji za pobedu Dalasa bio je O. J. Majo s 40 poena i osam skokova, dok je Džejme Harden kod domaćina ubacio, poen manje, te upisao šest skokova i devet asistencija.