nba novi logo

NBA VESTI

Majami ne zna za prepreku

U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Majami je jutros u Orlandu savladao domaćina sa 108:94 i 27. uzastopnom pobedom približio se rekordu Lejkersa koji su u sezoni 1971/72 „vezali“ 33 utakmice bez poraza.
Odbrojavanje do rekorda je, dakle, uveliko počelo, ali aktuelni prvak NBA lige tek se nalazi pred pravim izazovima jer ga u narednih pet dana očekuju gostovanja u Čikagu, Nju Orleansu i San Antoniju.
Ni meč protiv Orlanda nije pripadao kategoriji slabijih imajući u vidu kretanje rezultata. Domaćin je bio „u igri“ sve do 34. minuta kada je na semaforu pisalo 68:68. Što koševima, što asistencijama, sledećih deset poena kreirao je Lebron Džejms, a furiozan nalet Majamija okončan je serijom 20:2 kojom je i pitanje pobednika rešeno.
Odsustvo Dvejna Vejda opet se nije osetilo, najviše zahvaljujući Džejmsu. Sa 25 koša, 11 asistencija i devet skokova najbolji igrač Lige još jednom je potvrdio da je u ovom trenutku bez konkurencije na planeti. U Mariju Čalmersu i Krisu Bošu imao je dobru logistiku pošto je prvi ubacio 17 poena, dok je Boš utakmicu završio sa 12 koševa, devet uhvaćenih lopti i četiri asistencije.
U poraženom Orlandu odličnu partiju pružio je Džamar Nelson čiji je učinak na kraju iznosio 27 poena, 12 asistencija i pet skokova.