partizan mega kupPartizan silovit i bez Vujoševića i Bertansa

Košarkaši Partizana večeras su u hali Pionir ubedljivo savladali ekipu Vojvodine sa 88:59 (18:11, 22:9, 18:18, 30:21) u derbi utakmici trećeg kola Superlige Srbije.
Crno-beli su tako zadržali maksimalan učinak u ovom takmičenju, dok su Novosađani doživeli prvi poraz.
Partizan je na ovoj utakmici bio bez trenera Duška Vujoševića i krilnog igrača Davisa Bertansa koji su suspendovani zbog incidenata u meču sa Crvenom zvezdom sredinom nedelje.
Takođe, u timu šampiona Srbije ponovo nije bilo povređenog kapitena Vladimira Lučića.
Ništa od pomenutog nije, međutim, smetalo Partizanu da ostvari novu pobedu, a već u prvom poluvremenu domaćin je došao do 20 poena razlike.
Uz odličan skok u odbrani i napadu crno-beli su iz minuta u minut povećavali prednost, a prva zvezda ponovo je bio Francuz Žofri Lovernj.
Francuski košarkaš postigao je 15 poena i zabeležio 14 skokova, dok je Bogdan Bogdanović ubacio 16 poena. U timu gostiju najbolji je bio Dragan Zeković sa 17 poena.
Ekipa Partizana u sledećem kolu u sredu gostuje užičkoj Slobodi, dok Vojvodina dočekuje niški Konstantin.