zvezda partizan finale 1

FINALE PLEJOFA JADRANSKE LIGE

Partizan pobedio Zvezdu i osvojio Jadransku ligu

Košarkaši Partizana šesti put u istoriji osvojili su regionalnu Jafransku ligu, pošto su večeras u finalu završnog turnira u Laktašima savladali Crvenu zvezdu sa 71:63 (14:18, 11:14, 25:13, 21:18).
U izuzetno nervoznoj utakmici Partizan je do pobede došao zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu, posebno u trećoj četvrtini kada je nedoknadio minus od sedam poena na poluvremenu i stekao prednost, koju je u poslednjem periodu, ne samo sačuvao, nego i uvećao.
Crno-beli su se ovim trijumfom revanširali vecitom rivalu za ovosezonski poraz u finalu Kupa Radivoja Koraća.
Treneri Partizana i Zvezde Duško Vujošević i Dejan Radonjić isključeni su pet minuta pre kraja zbog koškanja sa sudijama i tehničkim greškama.
Najefikasniji u ekipi novog šampiona Jadrana bili su Davis Bertans i Leo Vesterman sa po 15 poena, dok su najbolji učinak u crveno-belom timu imali Raško Katić sa 19 poena, odnosno Igor Rakočević i Boris Savović sa po 14 poena.
Partizan i Crvena zvezda obezbedili su plasman u Evroligu naredne sezone, dok će Igokea, pobednik ligaškog dela, u kvalifikacije za elitno evropsko takmičenje.

Povezana vest:  Partizan pozvao bivše igrače i navijače da pomognu