radnicki kg

Košarkaši Radničkog poraženi u Ukrajini

Košarkaši Radničkog izgubili su večeras na gostujućem terenu od ekipe ukrajinskog predstavnika Himika sa 73:68 (13:14, 19:20, 21.16, 20:18), u prvom kolu N grupe druge faze Evrokupa.
Kragujevčani su propustili lepu priliku da pobedom startuju u drugoj fazi pošto su sredinom druge četvrtine imali 10 poena prednosti, a najvećim delom utakmice bili ravnopravan rival domaćinu.
U nastavku meča, međutim, Himik je zaigrao mnogo angažovanije i u rezultatskoj klackalici najavio neizvesnu borbu do kraja.
Izabranici Miroslava Nikolića nisu se predavali ni kada su Ukrajinci došli do plus pet poena, ali je susret konačno prelomljen dva i po minuta pre zvuka sirene za zasluženu pobedu domaćina.
Do vrednog uspeha Himik su predvodili Šuler, Fejmanis i Dilejni sa po 14 poena, dok su se u timu srpskog predstavnika istakli Mlađan sa 15, Marinović sa 14 i Brkić sa 12.
U narednoj utakmici N grupe Radnički 15. januara dočekuje ekipu Albe iz Berlina.