Crveno beli razvalili Beneton

Beneton – Crvena zvezda 71:78 (14:23, 24:17, 20:17, 13:21)

elmedin_kikanovic_kos_zcNovu pobedu ostvarili su košarkaši Crvene zvezde, ovoga puta u Trevizu, u okviru drugog kola Evrokupa. Ekipa sa Malog Kalemegdana našla se u pobedničkom nizu a pod naletima crveno belih pali su Partizan, Cibona, Dinamo a sada i Beneton.

Aco Petrović najavljivao je težak susret, što se i dogodilo ali Elmedin Kikanović rasprišo je snove domaćina i sa 21 postignutim poenom bio najzalužniji za prvo mesto u gruši F Evrokupa.

Pored Kikanovića uspešni su bili Kešelj (18), Dragićević je napravio 14 poena a Radivojević sedam.

Oko 3000 navijača u Palaverdeu videlo je fantastičan početak Crvene zvezde. U prvih četiri minuta crveno – beli napravili su velikih 15:1, pre svega zahvaljujući raspoloženom Elmedinu Kikanoviću koji je u tom periodu dao čak osam poena. Beneton je uspeo da se trgne, ali u prvoj četvrtini nije ozbiljnije ugrozio prednost našeg tima. Poeni Dragićevića, Radivojevića i Štimca uz trojku Kešelja u finišu prve deonice bili su dovoljni za 23:14.

Povezana vest:  Milojević i Simeunović: Protiv Dinamika ključna odbrana

Beneton se brzo vratio u igru. Početkom drugih deset minuta raspucali su se Nil i Hukić, njih dvojca imala su podršku Davora Kusa, pa je prednost Beograđana počela da se topi. U 13. minutu trojka Jasmina Hukića donela je prvo izjednačenje (23:23), a precizni Kus je nedugo nakon toga i prvi put digao Palaverde na noge (26:25). U tim momentima, Vladimir Štimac održavao je Zvezdu u igri. Postigao je naš centar, šest poena i vratio prednost na semaforu na stranu gostiju. Ipak, trojka Nila i zakucavanje Đentilea u 18. minutu dovode Beneton do najveće prednosti u prvom poluvremenu (38:35), da bi poeni Radivojevića i trojka Kešelja na odmor tim sa Kališa odveli sa +2 (40:38).

Treća četvrtina protekla je u rezultatskoj klackalici. Prednost je išla sa jedne na drugu stranu, a precizni Kešelj i Kikanović uz Dragićevića i Videnova bili su u tom periodu najraspoloženiji. Ton igri davao je Vuk Radivojević (8 asistencija, 7 skokova) i Nemanja Bjelica (7 skokova).

Domaćin je ušao u poslednju deonicu sa 58:57. Brza trojka Kešelja, a nakon toga poeni Videnova ponovo vraćaju prednost gostima, a neizvesnost je trajala do 37. minuta. Tada je, pri rezultatu 68:67, stvari u svoje ruke preuzeo Elmedin Kikanović. Zvezdin centar ubacio je do kraja meča 9 poena i doneo velikih- 78:71.

Povezana vest:  Željko Obradović: Ovo mi je ključno u odnosu sa igračima

Trener Aco Petrović bio je zadovoljan posle meča:

-Iznenadili smo Beneton na samom startu meča, iskoristili smo njihovu opuštenost. Domaćin je izuzetno kvalitetna ekipa, brzo se vratio u utakmicu. Odigrali smo sjajnu odbranu, odličan pozicioni napad i nismo gubili glavu. Moji momci su muški odigrali, ali moram da kažem da će nas teži posao protiv istog rivala čekati u Beogradu.

Crvena zvezda: Kešelj 18 (4/6 za tri), Kikanović 21 (5 sk), Tejlor, Nedović, Stević, Radivojević 6 (7sk, 8 as), S. Dragićević, Videnov 11, T. Dragićević 14 (5 sk), Štimac 6 (4 sk), Bakić, Bjelica 2 (7 sk, 3 as).

Sledeći meč u Evrokupu Crveno beli igraju protiv Šolea iz Francuske koji je bio bolji od Dinama (72:64).