SRBvsBULG-004XXV SVETSKA LIGA 2014.

Amerikanci uspešniji u Čikagu

Muška seniorska reprezentacija Srbije pretrpela je prvi poraz u B grupi XXV Svetske lige 2014. SAD su večeras, u Čikagu, u prvoj utakmici III vikenda, pobedili Srbiju sa 3:0, po setovima 30:28, 25:20 i 25:16, posle 95 minuta igre.
Utakmicu u dvorani Univerziteta Ilinoj Paviljon posmatralo je 3230 gledalaca, a sudili su Deni Sespedes Lasi iz Dominikanske Republike i Ernan Gonsalo Kasamikela iz Argentine.
Srbija je poražena u Čikagu, u meču u kome je, čini se, odlučujući bio prvi set. Izabranici Igora Kolakovića nisu uspeli da realizuju pet set lopti za vođstvo, a Amerikanci su posle osvajanja prvog seta zaigrali odlično i zasluženo ostvarili petu uzastopnu pobedu u ovogodišnjoj Svetskoj ligi.
Potpuno izjednačena borba vodila se od početka utakmice, u kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu. U finišu, Srbija je posle 17:17 povela sa 19:17 i tu prednost uspešno održavala. Vodila je Srbija sa 24:22, ali su Amerikanci uspeli da izjednače. Potom je Srbija imala još tri set lopte, ukupno pet, ali nijednu nije realizovala. Uzvratili su Amerikanci, preokrenuli rezultat, iskoristili drugu set loptu za 30:28 i poveli sa 1:0 u setovima.
Početak drugog seta pripao je domaćinu, koji je poveo sa 4:1, 6:3 i 8:5. Vodili su Amerikanci zatim i sa 9:5, 13:7 i 15:8. Uspela je Srbija da smanji na 15:11, a posle 18:13 za SAD i na 18:16. Igrala je Srbija sve bolje kako se bližio kraj set i uspela da stigne do minusa od jednog poena – 19:20. Usledila je obostrano borbena igra za svaki poen, da bi Amerikanci posle vođstva 21:20 serijom 4:0 okončali set sa 25:20 i poveli sa 2:0 u setovima.
Srbija je povela na startu trećeg seta 3:0 i stala. Amerikanci su napravili seriju 6:0, a zatim vodili sa 9:4, 12:5, 15:6 i 16:8. U finišu bilo je 20:11 za SAD, pa 22:13 i na kraju 25:16 za pobedu od 3:0.
Od svake prodate ulaznice za utakmice SAD – Srbija po jedan dolar će biti doniran za pomoć poplavljenima u Srbiji. Donaciju će uplatiti Sportska organizacija Čikaga, glavnog grada države Ilinoj. Na svakoj ulaznici gledaoci su dobili obaveštenje da kupovinom ulaznice učestvuju u pomoći poplavljenima.
Druga utakmica III vikenda B grupe između Srbije i SAD, koja će se odigrati u dvorani Univerziteta Ilinioj u Čikagu u subotu, 14. juna po lokalnom (19,00), odnosno u nedelju, 15. juna od 02,00 časa po našem vremenu, proglašena je za „utakmicu sedmice“ Svetske lige 2014. i biće direktno prenošena u više od 65 zemalja.
Utakmicu će direktno prenositi RTS 2 i TV Arena Sport 1.
RTS će snimak utakmice emitovati u nedelju od 15,45, a TV Arena Sport 1 će reprizirati meč u nedelju posle podne.

XXV SVETSKA LIGA 2014. – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

Povezana vest:  Maja Ognjenović najbolji tehničar, Milena Rašić najbolji bloker 4. kola Deniz bank Lige šampiona

I DIVIZIJA:

B GRUPA:

I VIKEND:

PETAK, 30. MAJ – NIŠ (DVORANA „ČAIR“):

SRBIJA – RUSIJA 3:2 (25:20, 25:17, 22:25, 19:25, 15:13)

SUBOTA, 31. MAJ – NIŠ (DVORANA „ČAIR“):

SRBIJA – RUSIJA 3:1 (21:25, 25:16, 25:18, 25:20)

VARNA (DVORANA KULTURE I SPORTA):

PETAK, 23. MAJ:

BUGARSKA – SAD 2:3 (25:19, 25:22, 25:27, 19:25, 12:15)

Povezana vest:  Srbija jedina sa sve 3 selekcije među prvih 5 na FIVB rang listama u konkurenciji seniorki, juniorki i kadetkinja

SUBOTA, 24. MAJ:

BUGARSKA – SAD 1:3 (25:19, 22:25, 25:27, 17:25)

II VIKEND (6. – 8. JUN):

SOFIJA (ARENA ARMEJEC):

SUBOTA 7. JUN:

BUGARSKA – SRBIJA 0:3 (26:28, 18:25, 13:25)

NEDELJA, 8. JUN:

BUGARSKA – SRBIJA 2:3 (18:25, 21:25, 25:20, 25:22, 11:15)

LONG BIČ (DVORANA VALTER PIRAMIDA):

PETAK, 6. JUN:

Povezana vest:  JUNIORKE – KVALIFIKACIJE ZA XVI SP 2011, Prva pobeda Crne Gore

SAD – RUSIJA 3:2 (25:17, 27:25, 20:25, 25:27, 15:12)

DRUGA UTAKMICA – SUBOTA, 14. JUN:

SAD – SRBIJA 19,00 (NEDELJA, 15. JUN U 2,00 ČASA PO NAŠEM VREMENU)

SUDIJE: ERNAN GONSALO KASAMIKELA (ARGENTINA) I DENI SESPEDES LASI (DOMINIKANSKA REPUBLIKA). SUPERVIZOR FIVB: MARIS PEKALIS (LETONIJA).