2013 CEV Novi Sad finals

BEACH VOLLEY – BALKANSKA PRVENSTVA 2014.

Lazar Kolarić/Ivan Lazić osvojili srebro, Aleksandra Aleksić/Teodora Trifunović bronzane

U četvrtak je u Temišvaru završeno Balkansko prvenstvo beach – volley za igračice i igrače do 22 godine. Srpski par Lazar Kolarić I Ivan Lazić osvojili su drugo mesto i srebrno odličje dok su se Aleksandra Aleksić/Teodora Trifunović okitile bronzanom medaljom.

U ženskoj konkurenciji par Aleksandra Aleksić/Teodora Trifunović je u polufinalu doživeo poraz od Turskog para Aktaš/Keskin 0:2 (17:21, 17:21) a zatim su u meču za treće mesto pobedile drugi turski par Čanil/Nezir 2:1 (21:15, 15:21, 15:13).

Povezana vest:  Pioniri Spartaka iz Ljiga osvojili titulu prvaka Srbije

U muškoj konkurenciji par Ivan Lozić/Lazar Kolarić su u polufinalu savladali rumunski par Rosu/Badiceanu sa 2:1 (21:12, 19:21, 15:9) a zatim su u finalu izgubili od turskog para Bejsal/Zorlu 0:2 (18:21, 16:21) i tako osvojili srebrno odličje. Par Surla Saša/Đorđe Klašnić je u razigravanju za polufinale pretrpeo poraz od Turske 1:2 (17:21, 21:19, 13:15) čime je završio takmičenje.

Danas, 15. avgusta, u Temišvaru, počinje I turnir Balkanskog prvenstva 2014. u konkurenciji seniorki i seniora. Srbiju će u konkurenciji seniorki predstavljati Milena Matić/Isidora Egić i Nina Škarić/Aleksandra Frajtović, a u konkurenciji senior Siniša Antonić/Marko Galešev i Miljan Kiković/Stefan Basta.

Povezana vest:  Poznati svi učesnici plej – ofa – žreb u Luksemburgu u četvrtak u 11,30

Odbojkaški savez Srbije će biti organizator III turnira Balkanskog prvenstva 2014. u seniorskoj konkurenciji. Promenjen je termin, pa će se turnir odigrati od 5. – 7. septembra.
Drugi turnir u konkurenciji seniorki i senior odigraće se od 29. – 31. avgusta u Kardžaliju, u Bugarskoj.

Prvenstvo Balkana u beach – volley za igračice i igrače do 20 godina odigraće se u Solunu, u Grčkoj od 22. – 24. avgusta.

DO 20 GODINA: SOLUN, GRČKA (22. – 24. AVGUST)
GRČKA, SRBIJA, BUGARSKA, RUMUNIJA, ALBANIJA, TURSKA.