juniori NITRA1Juniori Srbije u petak protiv Češke u razigravanju od 5. – 8. mesta – savladana Slovačka posle pet setova

Muška juniorska reprezentacija Srbije ostvarila je drugu pobedu na XXIV EP 2014. u Nitri, u Slovačkoj, zauzela četvrto mesto u A grupi i plasirala se u razigravanje za plasman od 5. – 8. mesta. Srbija je večeras, u poslednjoj, trećoj utakmici poslednjeg, 5. kola A grupe, pobedila Slovačku sa 3:2, po setovima 25:20, 25:20, 23:25, 14:25 i 15:13 posle 115 minuta igre.

Utakmicu u Gradskoj dvorani u Nitri posmatralo je 150 gledalaca, a sudili su Igli Fešti iz Albanije i Benedikt Gojkes iz Nemačke.

Uspela je Srbija da savlada Slovačku posle mnogo muka. Vodili su izabranici Siniše Reljića sa 2:0 i kada se činilo da je pobednik već odlučen, došlo je do pada u igri što su Slovaci iskoristili i zasluženo izjednačili. Umalo i u petom setu nije došlo do preokreta, ali je Srbija ipak uspela da iskoristi treću meč loptu i zasluži plasman u doigravanje u Brnu.

Povezana vest:  Tadić primio zlatne srpske odbojkašice

Srbija je u prvom setu uspela da slomi otpor Slovaka posle promenjljive igre i da povede sa 1:0. U drugom setu, izabranici Siniše Reljića su dobro počeli, a zatim prepustili inicijativu domaćinu, da bi u završnici preokrenuli rezultat i poveli sa 2:0. Treći set je počeo dominacijom Slovaka, koji su odolevali do finiša, kada je Srbija uspela da povede sa 23:21. Slovaci su tada serijom 4:0 stigli do prvog osvojenog seta na Prvenstvu, 25:23, i smanjili prednost Srbije na 2:1. U četvrtom setu, Slovaci su zaigrali odlično, a Srbija daleko ispod očekivanja. Nisu pomogle ni izmene koje je Reljić pravio, jer je Slovačka izjednačila na 2:2 u setovima, dobivši četvrti set sa 25:14. Srbija je u petom setu povela sa 3:1, a Slovačka izjednačila na 4:4. Ponovo je Srbija zaigrala bolje i serijom 3:0, posle 5:5 otišla na promenu strana sa prednošću od 8:5. Uspešno je Srbija održavala razliku, a zatim je povećala i povela sa 12:8. Slovaci su smanjili na 13:11, pa je Reljić tražio tajm – aut. Stigla je Srbija do tri meč lopte, 14:11, i realizovala treću za konačnih 15:13 i trijumf od 3:2, koji donosi put u Brno.

Povezana vest:  KUP CEV 2016., "Crveno – bele" u utorak u Brnu – NIS Spartak u četvrtak u Subotici dočekuje holandski Almelo

Juniori Srbije će u razigravanju za plasman od 5. – 8. mesta igrati u Brnu protiv Češke, u petak, 5. septembra od 15,00 časova.

JUNIORI – XXIV EP 2014. – NITRA, SLOVAČKA I BRNO, ČEŠKA (29. AVGUST – 6. SEPTEMBAR) – REZULTATI I RASPORED:

A GRUPA – NITRA, SLOVAČKA (GRADSKA DVORANA):

1. KOLO – PETAK, 29. AVGUST:

SRBIJA – ITALIJA 0:3 (22:25, 23:25, 19:25)

RUSIJA – FRANCUSKA 3:0 (25:14, 25:13, 25:15)

BUGARSKA – SLOVAČKA 3:0 (25:21, 25:20, 25:17)

2. KOLO – SUBOTA, 30. AVGUST:

Povezana vest:  KADETKINJE – XI EP 2015., Svetlana Zotović na Prvenstvu Evrope u Bugarskoj

SRBIJA – RUSIJA 0:3 (19:25, 23:25, 17:25)

FRANCUSKA – BUGARSKA 3:0 (25:17, 25:17, 25:15)

ITALIJA – SLOVAČKA 3:0 (25:15, 25:16, 25:16)