loptaJUNIORI – KVALIFIKACIJE ZA XVIII SP 2015.

Austrija u II rundi kvalifikacija

Muška juniorska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u II rundu kvalifikacija za SP 2015. U poslednjoj, odlučujućoj utakmici u C grupi I runde kvalifikacija za SP 2015. u Gracu, Austrija je večeras pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 25:23, 26:28, 22:25, 25:16 i 15:11, posle 130 minuta igre i tako osvojila prvo mesto u grupi i plasirala se u II rundu kvalifikacija.

Utakmicu u dvorani „Bluboks“ u Gracu posmatralo je gledalaca, a sudili su Stefan Takaičvili iz Gruzije i Tibor Eva iz Mađarske.

Juniori Srbije nisu uspeli da savladaju Austriju u Gracu, u meču koji je obilovao preokretima. Tokom prvog seta, Srbija je jurila prednost domaćina, imala prednost od 16:13, ali je posustala u finišu. U drugom setu je viđena identična situacija, s tim što Austrijanci u finišu nisu uspeli da iskoriste nijednu od tri set lopte, da bi Srbija svoju prvu realizovala za izjednačenje na 1:1 u setovima. U trećem setu Austrija je vodila sa 8:3 i 16:13, da bi juniori Srbije u finišu potpuno preokrenuli rezultat i poveli sa 2:1 u setovima. Na žalost, u četvrtom setu, Austrijanci su bili mnogo bolji, vodili sa 8:4, 16:6 i 21:12, da bi do izjednačenja u setovima došli skorom 25:16. U odlučujućem setu, Srbija je povela sa 5:2 i tada se činilo da je trijumf izgledan, ali tako nisu mislili Austrijanci, koji su serijom 7:3 stigli do prednosti od 10:8, a zatim 12:9 do konačnih 15:11.

Povezana vest:  Ivan Miljković i Saša Starović u finalu Kupa Izazivača

JUNIORI – KVALIFIKACIJE ZA XVIII SP 2015. – I RUNDA (8. – 11. JANUAR):

C GRUPA – GRAC, AUSTRIJA (8. – 10. JANUAR) – DVORANA „BLUBOKS“:

1. KOLO – 8. JANUAR

AUSTRIJA – RUMUNIJA 3:2 (25:18, 23:25, 21:25, 25:18, 15:9)

2. KOLO – 9. JANUAR:

SRBIJA – RUMUNIJA 3:1 (25:21, 25:27, 25:19, 25:16)

3. KOLO – 10. JANUAR:

SRBIJA – AUSTRIJA 2:3 (23:25, 28:26, 25:22, 16:25, 11:15)

TABELA:

1. SRB 1 1 0 3:1 3

2. AUT 1 1 0 3:2 2

3. ROU 2 0 2 3:6 1

A GRUPA – GENTOFTE, DANSKA (9. – 11. JANUAR):

1. KOLO – 9. JANUAR:

ITALIJA – ČEŠKA 3:1 (22:25, 25:21, 25:22, 25:17)

2. KOLO – 10. JANUAR:

ČEŠKA – DANSKA 3:0 (25:16, 25:23, 25:23)

B GRUPA – HOČE, SLOVENIJA (9. – 11. JANUAR):

TURSKA – ESTONIJA 3:0 (26:24, 25:17, 25:19)

SLOVENIJA – ESTONIJA 3:0 (25:23, 25:19, 25:23)

Povezana vest:  Predsednici FIVB i CEV obeležili 20 godina od zlata Jugoslavije u Sidneju

TABELA:

1. TUR 1 1 0 3:0 3

2. SLO 1 1 0 3:0 3

3. EST 2 0 2 0:6 0

SLOVENIJA – TURSKA 17,00

D GRUPA – VILVORD, BELGIJA (9. – 11. JANUAR):

UKRAJINA – PORTUGALIJA 3:0 (32:30, 25:22, 25:21)

BELGIJA – SLOVAČKA 3:1 (25:17, 25:19, 23:25, 25:21)

SLOVAČKA – UKRAJINA 3:2 (16:25, 25:18, 19:25, 25:20, 15:12)

E GRUPA – NIREĐHAZA, MAĐARSKA (9. – 11. JANUAR):

FRANCUSKA – GRČKA 3:1 (25:19, 20:25, 28:26, 35:33)

MAĐARSKA – LETONIJA 3:1 (25:21, 25:18, 22:25, 25:15)

FRANCUSKA – LETONIJA 3:0 (25:18, 25:23, 25:15)

MAĐARSKA – FRANCUSKA 18,00

SUDIJE: ANĐELKO POPOVIĆ (SRBIJA), TUDOR POP (RUMUNIJA), AMANDO ZIMBARI (ITALIJA), HELMUT ČRIŠNIG (AUSTRIJA). SUPERVIZOR CEV: ANTON KONČNIK (SLOVENIJA). SUDIJSKI DELEGAT CEV: GENADIJ ŽARIKOV (RUSIJA).

F GRUPA – CVOLE, HOLANDIJA (9. – 11. JANUAR):

Povezana vest:  SENIORKE – III EVROPSKA LIGA 2011, Jedanaesta pobeda Srbije, osma maksimalna

HOLANDIJA – HRVATSKA 3:2 (25:15, 25:18, 22:25, 15:25, 15:12)

NEMAČKA – BUGARSKA 3:0 (25:19, 25:23, 28:26)

BUGARSKA – HOLANDIJA 3:1 (20:25, 25:22, 25:18, 25:22)

NEMAČKA – HRVATSKA 3:1 (25:18, 25:21, 20:25, 25:22)

HOLANDIJA – NEMAČKA 17,30

U II fazi (2 grupe sa po 4 tima ) će igrati Rusija, Poljska i pobednici šest grupa. II runda kvalifikacija odigraće se od 14. – 17. maja. Plasman na SP iz II runde kvalfikacija izboriće samo pobednici grupa.

Na XVIII SP 2015. u konkurenciji juniora igraće 16 reprezentacija.

Propozicijama FIVB, plasman na SP ostvariće, pored organizatora, po 2 reprezentacije iz svake Konfederacije, kao i 5 najbolje plasiranih reprezentacija sa FIVB rang liste, koje kroz kvalifikacije nisu izborile plasman.

Propozicijama CEV, konačan plasman ekipa se određuje na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.

Ukoliko je broj pobeda i broj bodova isti, plasman se određuje na osnovu set količnika, a zatim na osnovu poen količnika.