part-radn-011Partizan prvi finalista Kupa Srbije

Odbojkaši Partizana plasirali su se u finale jubilarnog, 50. Kupa Srbije, pošto su danas u Novom Sadu, u prvom polufinalu, savladali Radnički iz Kragujevca sa 3:0, po setovima 25:23, 25:18 i 25:17, posle 75 minuta igre.

Utakmicu u maloj sali SPC „Vojvodina“ posmatralo je 250 gledalaca, a sudili su Goran Gradinski i Anđelko Popović.

Povezana vest:  Odbojkaši Srbije ubedljivo poraženi od Rusije

Izabranici Vladimira Vasovića su bili dominantni tokom sva tri seta prvog polufinala. Najžešća borba se vodila u prvom setu, kada je Radnički uspevao da bude izjednačen sa Partizanom sve do 22:22. Preostala dva seta odbojkaši Partizana su prilično lako rešili u svoju korist.

Partizan će u finalu igrati protiv pobednika drugog polufinala Vojvodina NS Seme – Crvena zvezda, koji će početi u 18,30 časova, uz direktan prenos na RTS 2.

Povezana vest:  Odbojkašice Spartaka u četvrtfinalu Kupa Srbije

Finale će se odigrati sutra (nedelja, 15. februar) od 18,00 časova, uz direktan prenos na RTS 2.

SENIORI – 50. KUP SRBIJE 2014./2015. – FINALNI TURNIR (14. I 15. FEBRUAR) – NOVI SAD (MALA SALA SPC „VOJVODINA) – REZULTATI I RASPORED:

POLUFINALE – SUBOTA, 14. FEBRUAR:

PARTIZAN – RADNIČKI (KRAGUJEVAC) 3:0 (25:23, 25:18, 25:17)

Povezana vest:  EP ŠVAJCARSKA I NEMAČKA 2013, Srpske odbojkašice bez bronzane medalje na EP

VOJVODINA NS SEME (NOVI SAD) – CRVENA ZVEZDA 18,30 (RTS 2)