lopta

BALKANSKO PRVENSTVO 2015.

Junıorı Srbije pobedili Rumuniju sa 3:2

Muška juniorska reprezentacija Srbije pobedom je startovala na Balkanskom prvenstvu 2015. u Ankari. Srbija je danas, u 1. kolu A grupe pobedila Rumuniju sa 3:2, po setovima 21:25, 22:25, 27:25, 25:12 i 15:13, posle 123 minuta igre.
Srbija će sutra (nedelja, 2. avgust) u 2. kolu igrati protiv Bosne i Hercegovine od 13,00 časova po našem vremenu.
Plasman u polufinale izboriće po dve prvoplasirane reprezentacije.

JUNIORI – BALKANSKO PRVENSTVO 2015. – ANKARA (DVORANE BEŠTEPE I BAŠKENT), TURSKA (1. – 5. AVGUST) – RASPORED:
A GRUPA:
1. KOLO – SUBOTA, 1. AVGUST – DVORANA BEŠTEPE:
SRBIJA – RUMUNIJA 3:2 (21:25, 22:25, 27:25, 25:12, 15:13)

Povezana vest:  Srbija u grupi sa Španijom, Rumunijom i Mađarskom

2. KOLO – NEDELJA, 2. AVGUST – DVORANA BEŠTEPE:
SRBIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 14,00 (13,00)

3. KOLO – PONEDELJAK, 3. AVGUST – DVORANA BEŠTEPE:
RUMUNIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 16,00 (15,00)

Po propozicijama BVA, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.
Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.
Ukoliko je su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.

Povezana vest:  Odluka posle pet setova u Subotici

B GRUPA:
1. KOLO – SUBOTA, 1. AVGUST:
DVORANA BEŠTEPE:
GRČKA – BJR MAKEDONIJA 3:1 (25:17, 25:15, 22:25, 25:18)
DVORANA BAŠKENT:
TURSKA – ALBANIJA 15,00 (14,00)

2. KOLO – NEDELJA, 2. AVGUST:
DVORANA BEŠTEPE:
GRČKA – ALBANIJA 16,00 (15,00)
DVORANA BAŠKENT:
TURSKA – BJR MAKEDONIJA 15,00 (14,00)

3. KOLO – PONEDELJAK, 3. AVGUST:
DVORANA BEŠTEPE:
BJR MAKEDONIJA – ALBANIJA 14,00 (13,00)
DVORANA BAŠKENT:
TURSKA – GRČKA 15,00 (14,00)

Po propozicijama BVA, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.
Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.
Ukoliko je su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.

Povezana vest:  VINER LIGA, SENIORKE, Pobede Zvezde i Spartaka

UTORAK, 4. AVGUST:
POLUFINALE:
DVORANA BEŠTEPE:
A 1 – B 2 16,00 (15,00)
DVORANA BAŠKENT:
B 1 – A 2 15,00 (14,00)

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. – 8. MESTA – DVORANA BEŠTEPE:
A 3 – B 3 14,00 (13,00)

SREDA, 5. AVGUST
FINALE – DVORANA BAŠKENT: 15,00 (14,00)

DVORANA BEŠTEPE:
MEČ ZA TREĆE MESTO: 16,00 (15,00)

MEČ ZA PETO MESTO:
B 4 – POBEDNIK MEČA A 3 – B 3 14,00 (13,00)