kadetkinje TEAM SRB

XIV SP 2015.

Kadetkinje za peto mesto protiv Nemačke u nedelju od 18,00 časova

Ženska kadetska reprezentacija Srbije igraće u meču za 5. mesto na XIV SP 2015. u Limi, u Peruu, protiv Nemačke danas (nedelja, 16. avgust) od 18,00 časova po našem vremenu. Srbija je prošle noći po našem vremenu, u razigravanju za plasman od 5. – 8. mesta, savladala Poljsku sa 3:2, po setovima 20:25, 21:25, 25:8, 25:21 i 19:17, posle 111 minuta igre.
Utakmicu u dvorani Migel Grau posmatralo je 100 gledalaca, a sudili su Fabris Kolados iz Francuske i Juka Kitamura iz Japana.
Posle velike borbe, peto odigranih setova i skoro dva časa igre, kadetkinje Srbije su drugi put u Limi savladale Poljsku.
Katastrofalno je Srbije počela, meč pa su Poljakinje povele sa 8:1, pa 16:7 i 21:12. U završnici, Srbija je uspela da ublaži razliku, pa je Poljska prvi set dobila sa 25:20. U drugom setu viđena je nešto bolja igra Srbije, ali je Poljska i dalje bila bolja i u vođstvu tokom čitavog seta. Pokušavala je Srbija da sustigne razliku, ali je na kraju stigla samo do 21:25. Kadetkinje Srbije su tek posle 0:2 u setovima zaigrale kako umeju, pa je Poljska u trećem setu osvojila samo 8 poena – 25:8 za smanjenje prednosti na 2:1 u setovima. U četvrtom setu, Srbija je ponovo od starta zaigrala angažovano i tokom prvog dela igra održavala razilku od 3 – 4 poena. U završnici, Srbija je povela sa 21:13, a set završila sa 25:21 za izjedančenje na 2:2 u setovima. U odlučujućem, 5. setu, Srbija je vodila sa 5:2, pa 10:5 i u finišu sa 12:9, ali je meč ušao u neisvestan kraj. Posle velike borbe i čak 20 minuta igre, Srbija je peti set dobila sa 19:17.
Kadetkinje Srbije će u utakmici za 5. mesto igrati protiv Nemačke danas (nedelja, 16. avgust) od 18,00 časova po našem vremenu.

Povezana vest:  Iz Evrope po 2 ekipe na juniorskim SP i po 6 ekipa na kadetskim SP – organizatori i datumi SP u maju

KADETKINJE – XIV SP 2015. – LIMA, PERU (7. – 16. AVGUST) – REZULTATI I RASPORED: