lopta

SENIORKE – KUP IZAZIVAČA 2016.

Pariz uspešniji na svom terenu – revanš naredne srede u Staroj Pazovi

Odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove pretrpele su poraz u prvom meču šesnaestine finala Kupa Izazivača 2016. Pariz Sen Klo je večeras na svom terenu pobedio Jedinstvo sa 3:1, po setovima 18:25, 25:10, 25:19 i 25:22, posle 93 minuta igre. Revanš utakmica će se odigrati naredne srede, 16. decembra od 19,00 časova u Hali sportova u Staroj Pazovi.
Po propozicijama CEV, ukoliko ekipe osvoje isti broj bodova posle dve utakmice, ukupnog pobednika će odlučiti „zlatni set“. Za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod.
Ukoliko eliminiše Francuskinje, Jedinstvo će u osmini finala Kupa Izazivača 2016. Igrati protiv pobednika duela Olomouc (Češka) – Poreč (Hrvatska). U prvoj utakmici, odigranoj u Češkoj, Olomouc je pobedio Poreč sa 3:0 (26:24, 25:18, 25:10). Mečevi osmine finala su na programu 20. i 27. januara.

Povezana vest:  SENIORKE, PRIPREME ZA XVI SP 2010, Odigrana nezvanična utakmica u Pekingu – pobeda Kine