nemacka srbija

EVROPSKE KVALIFIKACIJE ZA OI 2016.

Srbija izgubila od Nemačke

Muška seniorska reprezentacija Srbije pretrpela je drugi poraz na turniru Evropskih kvalifikacija za OI 2016. u Berlinu. Nemačka je večeras, u prvom meču 2. kola A grupe, pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 25:20, 26:24 i 25:20, posle 89 minuta igre.
Utakmicu u dvorani „Maks Šmeling“ posmatralo je 3500 gledalaca, a sudili su Juraj Mokri iz Slovačke i Andrej Zenovič iz Rusije.
Seniori Srbije nisu uspeli da savladaju Nemačku, u utakmici koju su loše počeli i praktično dozvolili Nemcima da lako i brzo stignu do vođstva od 1:0. U nastavku je viđena bolja igra, ali izabranici Nikole Grbića nisu uspeli da slome otpor domaćina, iako su u finišu drugog seta stigli do set lopte. U trećem setu su takođe u završnici stigli do prednosti, ali su je olako prepustili Nemcima, koji su znali da kazne svaku grešku.
Meč je počela postava: Jovović, Atanasijević, Stanković, Podraščanin, Petrić, Kovačević i libero Majstorović.
Srbija je povela na startu meča sa 4:2, a Nemačka odmah izjednačila, a zatim i povela sa 7:6, pa 9:7. Posle vođstva od 9:8, Nemci su osvojili čak šest vezanih poena, uz jedan tajm – aut Grbića, i stigli do velike prednosti – 15:8. U nastavku, prednost domaćina turnira je rasla, pa je bilo 20:12, pa 23:16, da bi Nemačka prvi set dobila sa 25:20.
Menjao je Nikola Grbić tokom prvog seta, pa su u drugom setu igrali Brđović, Atanasijević, Lisinac, Podraščanin, Ivović, Petrić i libero Rosić. Nemci su poveli na poečtku drugog seta sa 3:2, a Srbija preokrenula na 4:3, pa 6:4 i 7:5. Na prvom tehničkom odmoru Srbija je vodila sa 8:7, a Nemci potom poveli sa 9:8. Posle izjednačenja na 11:11, Srbija je serijom 3:0 stigla do 14:11, a zatim dozvolila Nemcima da osvoje četiri uzastopna poena i povedu sa 15:14. Usledila je izjednačena igra, da bi Nemačka posle drugog tehničkog tajm – auta povela sa 17:15, a Srbija zatim novom serijom 3:0 došla do prednosti od 18:17. Usledila je nova serija Nemačke od tri vezana poena za prednost od 20:18, pa je Grbić tražio tajm – aut. U završnici, Nemci su vodili sa 23:21, a Srbija na servis Atanasijevića stigla do prve set lopte – 24:23. Nije je Srbija iskoristila, a zatim su Nemci preokrenuli rezultat i realizovali svoju prvu set loptu za 26:24 i vođstvo od 2:0 u setovima.
Na početku treće seta Nemačka je povela sa 4:1, pa 8:4 i 11:7. Srbija je smanjila na 11:9, pa 12:11, a prvi put izjednačila na 15:15. Na drugom tehničkom tajm – autu je bilo 16:15 za Nemačku, a zatim je Srbija stigla do prvog vođstva – 17:16. Uzvratili su Nemci preko Grozera za 18:17, pa je Grbić zatražio 30 sekundi odmora. Posle predaha Grozer je asom povećao na 19:17, pa je Grbić odmah zatražio i drugi tajm – aut u trećem setu. Igrao je u tim trenucima Grozer „simultanku“, pa je Nemačka povela sa 20:17, pa zatim 24:19, da bi treći set dobila sa 25:20, a meč sa 3:0.
Seniori Srbije će sutra (četvrtak, 7. januar) biti slobodni, a u A grupi će igrati Poljska i Belgija.
Srbija će u poslednjem, 3. kolu A grupe igrati protiv Belgije u petak, 8. januara od 14,00 časova.

Povezana vest:  SENIORI – 51. KUP SRBIJE 2015./2016. – FINALNI TURNIR, Crvenoj zvezdi 13. titula pobednika Kupa – Makim Buculjević najbolji igrač

SENIORI – EVROPSKE KVALIFIKACIJE ZA OI 2016. – BERLIN (DVORANA MAKS ŠMELING), NEMAČKA – REZULTATI I RASPORED:
A GRUPA:
1. KOLO – UTORAK, 5. JANUAR:
SRBIJA – POLJSKA 1:3 (25:22, 18:25, 23:25, 21:25)
NEMAČKA – BELGIJA 3:0 (28:26, 25:19, 26:24)
2. KOLO:
SREDA, 6. JANUAR:
SRBIJA – NEMAČKA 0:3 (20:25, 24:26, 20:25)
4. BEL 1 0 1 0:3 0

Povezana vest:  SENIORKE – KUP CEV 2012., Nojšatel uspešniji na svom terenu od Radničkog

3. KOLO – PETAK, 8. JANUAR:
SRBIJA – BELGIJA 14,00 – SK 1
POLJSKA – NEMAČKA 20,00 – SK 2

Po propozicijama CEV, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.
Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.
Ukoliko je su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.

Povezana vest:  Srbija četvrti put uzastopno na Finalnom turniru

B GRUPA:
1. KOLO:
UTORAK, 5. JANUAR:
RUSIJA – FINSKA 3:0 (25:17, 25:16, 25:19)
PETAK, 8. JANUAR:
FRANCUSKA – BUGARSKA 17,00 – SK 1
2. KOLO – SREDA, 6. JANUAR:
BUGARSKA – FINSKA 3:1 (29:27, 25:15, 23:25, 25:22)

MEČ ZA TREĆE MESTO: 14,00 – SK 1

Plasman u polufinale izboriće po dve reprezentacije iz svake grupe. Plasman na Olimpijske igre izboriće samo pobednik turnira, dok će drugoplasirana i trećeplasirana selekcija izboriti učešće na turniru Svetskih kvalifikacija, koji će se odigrati u Japanu između 14. maja i 5. juna.