oss kup pozarevac 27022016 0024

51. KUP SRBIJE 2015./2016. – FINALNI TURNIR

Mladi radnik savladao Vojvodinu NS Seme sa 3:2, posle 0:2

Mladi radnik iz Požarevca je prvi finalista 51. Kupa Srbije 2016. u konkurenciji odbojkaša, pošto je u Požarevcu, u prvom polufinalu, savladao do večeras aktuelnog pobednika Kupa, Vojvodinu NS Seme iz Novog Sada sa 3:2, po setovima 14:25, 19:25, 31:29, 25:19 i 15:13, posle 122 minuta igre.
Utakmicu u dvorani SC „Požarevac“ posmatralo je 1800 gledalaca, a sudili su Mirko Janković i Aleksandar Petrović.
Požarevljani će četvrti put igrati u finalu nacionalnog Kupa, pošto su posle prave drame i preokreta, zasluženo savladali Vojvodinu NS Seme. Tokom prvog i većeg dela drugog seta bila je primetna trema kod mladih prvotimaca požarevačkog tima. Međutim, u nastavku su odbojkaši Mladog radnika, na radost domaće publike, uspeli da zaigraju bolje od Novosađana i u finišu trećeg seta povedu sa 24:18. Ipak, Novosađani su uspeli da izjednače, a zatim i da stignu do meč lopte posle serije 7:0. Nisu su se domaći predavali i uspeli su da realizuju jedanaestu (11.) set loptu i smanjili prednost Vojvodine NS Seme na 2:1 u setovima posle 31:29. U četvrtom setu, Mladi radnik je potpuno nadigrao Vojvodinu NS Seme, dobio set sa 25:19 i izjednačio na 2:2. U petom setu domaćin je poveo sa 4:1, a Novosađani uspeli da izjednače na 5:5, a zatim povedu sa 6:5. Uzvratio je Mladi radnik, koji je na promenu strana otišao sa prednošću od 8:7, a zatim poveo sa 9:7. Ponovo je Vojvodina NS Seme izjednačila, 9:9, a potom i povela sa 10:9. Mladi radnik je još jednom preokrenuo rezultat i poveo sa 11:10 i tu prednost čuvao do same završnice, kada je posle 12:12, poveo sa 14:12. Iskoristili su Požarevljani drugu meč loptu za konačan trijumf i četvrti plasman u finale Kupa u istoriji.
U drugom polufinalu, od 21,05 časova, sastaće se Novi Pazar – Crvena zvezda.
Finale je na programu sutra (nedelja, 28. februar) od 18,00 časova, uz direktan prenos na RTS 2.

Povezana vest:  KADETKINJE – IX EP 2011., Trijumf nad Češkom i nova tri boda

Utakmicu u Požarevcu posmatrali su Slobodan Milošević, generalni sekretar OSS, Vladimir Grbić, potpredsednik OSS, i Nikola Grbić, prvi trener muške seniorske reprezentacije Srbije. Pre početka utakmice, Milošević i braća Grbić su zajedno sa čelnim ljudima Mladog radnika iz Požarevca posetili izložbu povodom 70 godina kluba, koja je postavljena u dvorani SC „Požarevac“.
Pre početka meča, Bane Spasović, predsednik Skupštine grada Požarevca, predao je Nikoli Pekoviću, nekadašnjem odbojkašu Mladog radnika, sada liberu Vojvodine NS Seme, zajedničku povelju Grada Požarevca i OK Mladi radnik za izuzetan doprinos razvoju odbojke u Požarevcu.

Povezana vest:  SENIORI – XVII SP 2010., Sutra i u subotu protiv Španije u Torehon de Ardos

SENIORI – 51. KUP SRBIJE 2015./2016. – FINALNI TURNIR – POŽAREVAC (SC „POŽAREVAC):
SUBOTA, 27. FEBRUAR – POLUFINALE:
MLADI RADNIK (POŽAREVAC) – VOJVODINA NS SEME (NOVI SAD) 3:2 (14:25, 19:25, 31:29, 25:19, 15:13)