Muška seniorska reprezentacija Srbije zauzela je drugo mesto na 14. „Memorijalu Hubert Jerži Vagner“. Srbija je večeras u Krakovu, u poslednjem, 3. kolu, savladala Poljsku sa 3:2, po setovima 17:25, 22:25, 25:18, 25:19 i 15:11, posle  minuta igre.  U idelanom timu Turnira su Srećko Lisinac, bloker Srbije, i Uroš Kovačević, primač Srbije.

Utakmicu u Tauron Areni posmatralo je 10 000 gledalaca, a sudili su Vojćeh Marošek i Pavel Burkijevič.

Posle gubitka od 0:2, izabranici Nikole Grbića su pred 10 000 poljskih navijača napravil preokret, savladali Poljsku i zauzeli drugo mesto u Krakovu. Sigurno se može reći da je u takvoj atmosferi i posle gubitka prva dva seta, Srbija napravila podvig. Mirnoća i borbenost su nedostajali Srbiji na startu meča, ali u nastavku su bile glavne odlike za put ka trijumfu.

Poljska je povela na početku meča sa 3:0, ali je Srbija odmah izjednačila. Domaćin je potom osvojio dva uzastopna poena, poveo sa 5:3 i tu prednost održavao do drugog tehničkog odmora – 16:14. Nakon vođstva Poljaka od 17:15, Srbija je izjednačila, a zatim je na servis otišao Mateuš Bjenjek i najviše doprineo da Poljska napravi neverovatnu seriju od osam vezanih poena za konačnih 25:17 i vođstvo od 1:0.

Povezana vest:  Veliko Gradište domaćin sedmog ovogodišnjeg turnira – prijavljeno 36 ekipa

Drugi set je počeo izjednačenom igrom, da bi Poljska povela sa 5:3, a Srbija izjednačila na 6:6. Posle vođstva Srbije od 11:10, Poljaci su osvojili četiri poena u seriji i poveli sa 14:11. Srbija je smanjila na 15:14, a posle 21:18 za Poljsku na 21:20. U finišu, Poljaci su poveli sa 24:21, a drugi set dobili sa 25:22 i poveli sa 2:0 u setovima.

Srbija je u trećem setu povela sa 4:3, 8:6, pa 14:10. Na drugom tehničkom tajm – autu, Srbija je vodila sa 16:11, a zatim i sa 19:13. Povela je Srbija sa 24:15, a set rešila u svoju korist sa 25:18 i smanjila prednost Poljaka na 2:1 u setovima.

Povezana vest:  Sjajan start kadetkinja Srbije – 3:0 protiv Grčke na startu Prvenstva Evrope

Srbija je na startu četvrtog seta povela sa 4:1, a Poljska je uspela da izjednači na 5:5. Ponovo je Srbija povela, sa 7:5, a Poljska izjendačila. Posle 7:7, serijom 4:0 Srbija stiže do 11:7, a posle 14:11 Poljaci su smanjili na 14:13. Na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:13 za Srbiju, a zatim i 19:15. Nakon 21:19, Srbija je napravila seriju od četiri uzastopna poena za konačnih 25:19, za izjednačenje na 2:2 u setovima.

Srbija je u petom setu povela sa 1:0, a Poljska preokrenula na 3:2. Uzvratila je Srbija vođstvom od 5:4, odnosno 8:6 na promeni strana. Posle 11:10, sa dva vezana poena Srbija stiže do 13:10, pa 14:11. Iskoristila je Srbija prvu meč loptu za konačnih 15:11 i trijumf od 3:2.

Seniori Srbije se sutra (petak, 20. maj) vraćaju iz Poljske i nastaviće sa treninzima u Beogradu.

Povezana vest:  JUNIORI – XVI SP 2011, Treći trijumf Srbije protiv Brazila

1. „MEMORIJAL HUBERT JERŽI VAGNER“ – KRAKOV (TAURON ARENA), POLJSKA (17. – 19. maj):