Odbojkaši Novog Pazara igraće u šesnaestini finala Kupa CEV 2017. protiv grčkog PAOK-a iz Soluna, pošto su u 1. kolu eliminisali kiparsku Omoniju iz Nikozije. Novi Pazar je večeras u Nikoziji, u drugom meču 1. kola, pobedio Omoniju sa 3:2, po setovima 19:25, 22:25, 25:21, 25:23 i 15:13, posle 125 minuta igre.

Novi Pazar će u šesnaestini finala biti domaćin u prvom meču, 4. januara, dok će se revanš meč odigrati 18. januara u Solunu.

Povezana vest:  Nezaboravno druženje učenika OŠ "Duško Radović" i štićenika Doma za nezbrinutu decu "Duško Radović" u Nišu sa najboljim odbojkašima Srbije

U prvoj utakmici, odigranoj u dvorani Pendik, Novi Pazar je savladao Omoniju sa 3:0 (25:16, 25:17, 25:17).

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2 boda, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe posle dve utakmice imaju isti broj bodova, konačnog pobednika će odlučiti „zlatni set“ (do 15 poena), koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice.