seniorke_evro_liga_2011 (3)

SVETSKI KUP

Odbojkašice Srbije pobedile Keniju

Srbija – Kenija 3:1

Ženska seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je drugu pobedu na XI Svetskom Kupu 2011. u Japanu. Srbija je, rano jutros po našem vremenu, u 3. kolu, u Naganu, savladala Keniju sa 3:1, po setovima 19:25, 25:22, 25:11 I 25:11, posle 82 minuta igre. Utakmicu u dvorani „Beli krug“ posmatralo je 1277 gledalaca, a sudili su Lucijan Vasile Nastase iz Rumunije i Fabricio Paskvali iz Italije.

SRBIJA: BRAKOČEVIĆ, ŽIVKOVIĆ (5), KRSMANOVIĆ, MALEŠEVIĆ (17), MOLNAR (6), ANTONIJEVIĆ, VESOVIĆ (2), BJELICA (15), NINKOVIĆ (7), RAŠIĆ (14), VELJKOVIĆ (2), ĆEBIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I NEBOJŠA PROTIĆ.

Povezana vest:  SENIORKE – 47. KUP SRBIJE – ČETVRTFINALE, Prve utakmice u utorak – tri revanša u petak, u četvrtak Vizura Vol Art – Železničar na RTS 2

KENIJA: MAKUTO (13), VANGEŠI, KISA (3), DŽEPNGETIČ, VANDŽA (2), ODIJAMBO, MURAMBI, MAIJO (10), MOIM (11), KADAMBI (10), TARUS, BOSIRE. TRENERI: POL BITOK I DAVID LUNGAHO.

Utakmica protiv Kenije potvrdila je pravilo da su najteže unapred dobijene utakmice. Kenijke su fantastično odigrale prva dva seta, osvojile prvi i bile veoma blizu osvajanja prvog boda na Svetskom Kupu. S druge strane, postava Živković, Bjelica, Ninković, Rašić, Malešević, Vesović i libero Ćebić, odigrala je prvi set sa mnogo grešaka.

Povezana vest:  VINER LIGA, SENIORKE, Pobede Jedinstva i Spartaka

Vodila je Srbija sa 14:10 u prvom setu i dozvolila Kenijkama da se potpuno vrate u igru i posle drugog tehničkog odmora povedu sa 18:16. Ništa nije polazilo za rukom odbojkašicama Srbije, a Kenija je fanatičnom borbenošću stigla do 25:19 i prvog osvojenog seta na Svetskom Kupu.

U drugom setu viđena je identična slika. Vodila je Srbija sa 14:10, a na drugom tehničkom odmoru Kenija je imala prednost od dva poena (16:14). Ipak, za razliku od prvog seta, ozbiljnijom i angažovanijom igrom, Srbija je drugi set rešila u svoju korist sa 25:22.

Povezana vest:  Svetsko klupsko prvenstvo odbojkaša u Belo Horizonteu krajem oktobra

U trećem i četvrtom setu, konačno su stvari došle na svoje mesto, pa je u oba seta Kenija osvojila po 11 poena za konačnih 3:1.  Ponedeljak je na Svetskom Kupu slobodan dan, odnosno dan kada će reprezentacije iz Nagana otputovati u Tojamu, gde će se odigrati utakmice II runde.

Srbija će u 4. kolu XI Svetskog Kupa 2011. igrati protiv Nemačke u Tojami, u utorak, 08. novembra od 10,20 časova po našem vremenu.