VOLLEY_ITALY_2010SP ITALIJA 2010

Poljska završila prvenstvo – Rusija izgubila od Španije !

 

Poljska, vicešampion sveta na SP 2006. u Japanu, završila je danas učešće na XVII SP 2010. u Italiji. Bugarska je nanela drugi poraz Poljacima u N grupi u Ankoni, pošto je slavila sa 3:0, po setovima 25:22, 25:18 i 25:17. U M grupi, u Milanu, Francuska je pobedila Japan sa 3:0, po setovima 25:19, 25:22 i 25:23. Za iznenađenje dana pobrinuli su se Španci, odnosno Rusi, koji su prva dva seta odigrali sa prvom postavom, a zatim kompletno promenili sastav. Španija je pobedila Rusiju sa 3:2, po setovima 17:25, 22:25, 25:21, 25:20 i 15:13.

SENIORI – XVII SP 2010. – ITALIJA (25. SEPTEMBAR – 10. OKTOBAR) – II FAZA (29. SEPTEMBAR – 01. OKTOBAR) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

MILANO (MEDIOLANUM FORUM – 11 200):

H GRUPA (KUBA (B 1), SRBIJA (F 2), MEKSIKO (D 3)):

1. KOLO – ČETVRTAK, 30. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KUBA             3:1 (16:25, 25:19, 25:22, 25:19)

2. KOLO – PETAK, 01. OKTOBAR:

KUBA – MEKSIKO          21,00

TABELA:

1. SRB        1    1    0    3:1  2 (91:85) 1,071

2. CUB        1    0    1    1:3  1 (85:91) 0,934

3. MEX        –     –     –     –  –   –

3. KOLO – SUBOTA, 02. OKTOBAR:

SRBIJA – MEKSIKO       17,00

M GRUPA (FRANCUSKA (E 1), ARGENTINA (D 2), JAPAN (A 3)):

1. KOLO – ČETVRTAK, 30. SEPTEMBAR:

ARGENTINA – FRANCUSKA        3:1 (16:25, 25:17, 25:23, 25:21)

Povezana vest:  JUNIORKE – XXIV EP 2014. – KVALIFIKACIJE, Juniorke Srbije od četvrtka u Rumi na pripremama

2. KOLO – PETAK, 01. OKTOBAR:

FRANCUSKA – JAPAN                3:0 (25:19, 25:22, 25:23)

TABELA:

1. FRA        2    1    1    4:3  3 (161:155) 1,039

2. ARG        1    1    0    3:1  2 (91:86)     1,058

3. JPN         1    0    1    0:3  1 (64:75)     0,853

3. KOLO – SUBOTA, 02. OKTOBAR:

ARGENTINA – JAPAN                 21,00

KATANIJA (PALANESIMA – 6000):

G GRUPA (ITALIJA (A 1), PORTORIKO (C 2), NEMAČKA (F 3)):

1. KOLO – ČETVRTAK, 30. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – PORTORIKO     3:0 (25:22, 25:22, 25:18)

2. KOLO – PETAK, 01. OKTOBAR:

ITALIJA – NEMAČKA            21,00

TABELA:

1. GER        1    1    0    3:0  2 (75:62) 1,210

2. PUR        1    0    1    0:3  1 (62:75) 0,827

3. ITA         –     –     –     –  –   –

3. KOLO – SUBOTA, 02. OKTOBAR:

ITALIJA – PORTORIKO        21,00

I (i) GRUPA (RUSIJA (C 1), EGIPAT (A 2), ŠPANIJA (B 3)):

1. KOLO – ČETVRTAK, 30. SEPTEMBAR:

RUSIJA – EGIPAT          3:0 (25:21, 25:17, 25:18)

2. KOLO – PETAK, 01. OKTOBAR:

ŠPANIJA – RUSIJA        3:2 (17:25, 22:25, 25:21, 25:20, 15:13)

TABELA:

1. RUS        2    1    1    5:3  3 (179:160) 1,119

2. ESP        1    1    0    3:2  2 (104:104) 1,000

3. EGY        1    0    1    0:3  1 (56:75)     0,747

3. KOLO – SUBOTA, 02. OKTOBAR:

EGIPAT – ŠPANIJA        17,00

ANKONA (BANKA MARKE PALATA – 6500):

L GRUPA (SAD (D 1), ČEŠKA (E 2), KAMERUN (C 3)):

1. KOLO – ČETVRTAK, 30. SEPTEMBAR:

Povezana vest:  SENIORKE – 47. KUP SRBIJE – FINALNI TURNIR, U finalu Crvena Zvezda – Vizura Vol Art

ČEŠKA – SAD                3:0 (25:19, 25:22, 25:22)

2. KOLO – PETAK, 01. OKTOBAR:

SAD – KAMERUN           21,00

TABELA:

1. CZE        1    1    0    3:0  2 (75:63) 1,190

2. USA        1    0    1    0:3  1 (63:75) 0,840

3. CMR       –     –     –     –  –   –

3. KOLO – SUBOTA, 02. OKTOBAR:

ČEŠKA – KAMERUN       17,00

N GRUPA (POLJSKA (F 1), BRAZIL (B 2), BUGARSKA (E 3)):

1. KOLO – ČETVRTAK, 30. SEPTEMBAR:

BRAZIL – POLJSKA              3:0 (25:16, 25:20, 25:20)

2. KOLO – PETAK, 01. OKTOBAR:

BUGARSKA – POLJSKA        3:0 (25:22, 25:18, 25:17)

TABELA:

1. BRA        1    1    0    3:0  2 (75:56)     1,339

2. BUL        1    1    0    3:0  2 (75:57)     1,316

3. POL        2    0    2    0:6  2 (113:150) 0,753

3. KOLO – SUBOTA, 02. OKTOBAR:

BRAZIL – BUGARSKA          21,00

Plasman u treću rundu izboriće po dve selekcije iz svake grupe, koje će formirati četiri grupe sa po tri reprezentacije.

RASPORED UTAKMICA – III FAZA – ČETVRTFINALNE GRUPE (04. – 06. OKTOBAR) – RIM I FIRENCA

FIRENCA (NELSON MENDELA FORUM – 5500):

P GRUPA: H 1, M 1, I 2.

1. KOLO – PONEDELJAK, 04. OKTOBAR:

H 1 – M 1          17,00

2. KOLO – UTORAK, 05. OKTOBAR:

H 1 – I 2           17,00

3. KOLO – SREDA, 06. OKTOBAR:

M 1 – I 2           17,00

Q GRUPA: I 1, N 1, H 2.

1. KOLO – PONEDELJAK, 04. OKTOBAR:

I 1 – N 1           21,00

2. KOLO – UTORAK, 05. OKTOBAR:

I 1 – H 2           21,00

Povezana vest:  VINER LIGA, SENIORKE, Lak posao za Subotičanke: NIS Spartak – Klek 3:0 (25:10, 25:11, 25:20)

3. KOLO – SREDA, 06. OKTOBAR:

N 1 – H 2          21,00

RIM (PALALOTOMATIKA – 11 200):

O GRUPA: G 1, L 2, M 2.

1. KOLO – PONEDELJAK, 04. OKTOBAR:

M 2 – L 2          17,00

2. KOLO – UTORAK, 05. OKTOBAR:

G 1 – L 2          17,00

3. KOLO – SREDA, 06. OKTOBAR:

G 1 – M 2          17,00

R GRUPA: L 1, G 2, N 2.

1. KOLO – PONEDELJAK, 04. OKTOBAR:

L 1 – N 2           21,00

2. KOLO – UTORAK, 05. OKTOBAR:

L 1 – G 2          21,00

3. KOLO – SREDA, 06. OKTOBAR:

N 2 – G 2          21,00

Pobednici grupa u trećoj rundi izboriće plasman u polufinale, drugoplasirane reprezentacije će igrati u razigravanju za plasman od 5. – 8. mesta, a trećeplasirane selekcije u razigravanju za plasman od 9. – 12. mesta.

PETAK, 08. OKTOBAR:

MODENA (PALAPANINI – 5211) – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. – 8. MESTA:

P 2 – Q 2          17,00

O 2 – R 2          21,00

FIRENCA (NELSON MENDELA FORUM – 5500) – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. – 12. MESTA:

P 3 – Q 3          17,00

O 3 – R 3          21,00

SUBOTA, 09. OKTOBAR:

RIM (PALALOTOMATIKA – 11 200) -POLUFINALE:

P 1 – Q 1          17,00

O 1 – R 1          21,00

MODENA (PALAPANINI – 5211):

MEČ ZA 5. MESTO:        21,00

MEČ ZA 7. MESTO:        17,00

FIRENCA (NELSON MENDELA FORUM – 5500):

MEČ ZA 9. MESTO:        21,00

MEČ ZA 11. MESTO:      17,00

NEDELJA, 10. OKTOBAR:

RIM (PALALOTOMATIKA – 11 200):

FINALE:                              21,00

MEČ ZA TREĆE MESTO:       17,00

Na XVII SP 2010. u Italiji biće odigrano 78 utakmica.