Muška seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni prvak Evrope, zauzela je četvrto mesto na XXXII EP 2021. koje se održava u Poljskoj, Češkoj, Finskoj i Estoniji. Danas je u utakmici za treće mesto u Spodek areni u Katovicama, Poljska savladala Srbiju sa 3:0, po setovima 25:22, 25:16 i 25:22, posle 87 minuta igre.

Poljska je bolje otvorila meč i povela je sa 7:4, ali je Srbija do sredine prvog seta uspela da dođe do izjednačenja (14:14). U nastavku se igralo poen za poen, a domaćin je u završnici ipak uspeo da dođe do prednosti, iskoristivši treću set loptu – 25:22.

Povezana vest:  EP 2011 SRBIJA I ITALIJA, Maja Ognjenović: Publika nam je pomogla da pobedimo

U drugom setu je umor u velikoj meri uticao na igru izabranika Slobodana Kovača, što je omogućilo Poljacima da nastave tamo gde su stali u prvom periodu. Poveli su prvo sa 6:4 i 13:6, pa sa 20:10, da bi set rešili u svoju korist sa 25:16.

Srbija je u trećem setu uradila sve što je bilo u njenoj moći da smanji zaostatak, borila se do samog kraja, ali je Poljska u završnici ipak bila sigurnija i došla je pozitivnog rezultata. Na kraju ovog seta 25:22 za Poljake i na taj način su osvojili 10. medalju na EP, a četvrtu bronzanu.