14. kolo Wiener stadtische lige za seniore

Zvezda pobedila Ribnicu

Završena su i preostala dva meča 14. kola seniorske lige Srbije u odbojci. Crvena zvezda lako je savladala Ribnicu sa 3:0 u setovima (25:13, 25:23, 25:12) dok je NIS Vojvodina izgubila od Radnički Credy banke sa 3:0 (24:26, 25:27, 27:29).

Prethodno, 21. januara sastali su se Spartak Ljig i Smederevo i posle pet setova bolja je bila ekipa gostiju (21:25, 25:20, 26:24, 19:25, 11:15), dok je dan kasnije Partizan slavio nad Mladim adnikom, isto sa 3:2 u setovima (23:25, 25.17, 25:13, 23.25, 15.6).

zvezda222_14_koloCrvena zvezda – Ribnica 3:0 (25:13, 25:23, 25:12)

Dvorana: SC „Šumice“. Gledalaca: 300. Sudije: Igor Miljković (Beograd) i Dušan Španović (Novi Sad). Trajanje meča: 63 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Stefanović, Jakovljević 6, Ćulafić, Pajić, Bojović 8, Koprivica, Milutinović 1, Mitić 4, Terzić 8, Dokić 13, Rašić 4, Vujić (libero). Trener: Željko Bulatović.

Povezana vest:  JUNIORI - KVALIFIKACIJE ZA XXII EP 2010, Druga pobeda posle još jedne drame

RIBNICA: Kovačević 8, Borovnjak 7, Božić 7, Mijalković 5, Brđović, Jović (libero), Bićanin, Aleksić, Milovanović, Radević 4, Kolarević. Trener: Boško Mačužić.

Crvena zvezda je lakše nego što je to bilo očekivano, za samo 63 minuta igre, savladala Ribnicu i obezbedila prvo mesto pred početak Mini lige za prvaka. Crveno-beli su bili bolji u svim elementima igre, posebno u servisu, za koji Kraljevčani nisu imali rešenja. Kod domaćih nije bilo slabog mesta, dok je gostujući igrači u „Šumicama“ ličili na loše statiste.

Već na samom startu videlo se u kom pravcu će se odvijati utakmica. Crvena zvezda je odmah napravila razliku (6:1), baš uz odličan servis, ali i dosta grešaka Kraljevčana. Kako je set odmicao crveno-beli su samo povećavali razliku, a dizač Mitić je sjajno upošljavao sve saigrače. Set je završen posle greške Kovačevića, koji nije imao svoje veče – 25:13.

Povezana vest:  KADETKINJE - XIII SP 2013., Kadetkinje Srbije u B grupi sa Kinom, Japanom, Argentinom i Grčkom

Uzbuđenja je bilo samo u drugom setu. Došlo je do malog opuštanja kod domaćih, što je Ribnica, ovoga puta sa Brđovićem na mestu dizača, iskoristila. Sredinom seta Kraljevčani su uspeli i da povedu sa 13:10, posle dva vezana asa Božića. Bulatovićev tajm-aut je odmah dao rezultata, pa je Zvezda vrlo brzo preokrenula (15:13), uz nekoliko dobrih poteza Terzića. Dva vezana bloka Dokića na Kovačeviću i još jedna uspešna kontra Terzića doneli su domaćima „plus četiri“ u završnici (22:18).

Nešto požrtvovanija igra u polju ipak je donela uzbuđenja na kraju ovog perioda. Ribnica je uspela čak i da izjednači (23:23), ali za potpuni preokret nije imala snage. Terzić je sjajnim napadom doneo prvu set loptu, a isti igrače je odmah duplirao prednost svog tima – 25:23.

Treći set je bio kopija prvog. Ponovo su Zvezdini igrači servisom „nagazili“ rivala, koji je imao dosta muka sa prijemom, logično i organizacijom napada. Ribnica se držala u igri samo na početku (8:7), ali je sredinom seta usledila Zvezdina serija od deset poena u nizu za 22:9. Do kraja meča Bulatović je pružio šansu i igračima sa klupe, koji su lako odradili posao za nova tri boda – 25:12.