Wiener_Liga-odbojka

VINER LIGA, SENIORI

Novosađani se revanširali Ribnici

Vojvodina NS Seme – Ribnica 3:1 (25:20, 25:16, 21:25, 25:20)

Mala sala SPC Vojvodina. Gledalaca: 300. Sudije: Robert Leko i Anđelko Popović (obojica iz Sremskih Karlovaca). Trajanje meča: 98 minuta.

VOJVODINA NS SEME: N. Čubrilo 4, Simeunović 4, Petrović 14, Ivović 19, Jovović 4, Jovanović 23, Škundrić (libero), Veselinović 3, Mirosavljević 4, Kapur, L. Čubrilo, Mrdak. Trener: Nikola Salatić.

Povezana vest:  50. KUP SRBIJE 2015./2016., NIS Spartak drugi polufinalista

RIBNICA: Lisinac 4, Borovnjak 5, Božić 23, Usiljanin 14, Bićanin 3, Milovanović 3, Jović (libero), Nikolov 2, Kolarević, Pejović, Veljović, Radović. Trener: Boško Mačužić.

Vojvodina se revanširala Ribnici za poraz iz prvog dela sezone. Novosađani su na taj način sve bliži drugoj poziciji pred početak doigravanja, mada im ni lidersko mesto koje trenutno drži Partizan nije nedostižno. Inače, bio je ovo četvrti uzastopni trijumf u Super ligi izabranika Nikole Salatića.

Povezana vest:  Srbija – Francuska u petak, večeras Slovenija – Poljska

Mogli su gosti bar do boda, ali nisu imali dovoljno koncentracije u presudnim momentima četvrtog seta. Kraljevčani su vodili u završnici sa 19:18, ali su domaći odbojkaši zaigrali mnogo bolje i sasvim zasluženo su došli do celog plena.