zvezda_odincova_LS (4)

VINER LIGA SENIORKE

Zvezda u polufinalu, pobede Vizure i TENT-a

Jedinstvo – Crvena zvezda 0:3 (9:25, 13:25, 17:25)

Dvorana: „Veliki park”. Gledalaca: 100. Sudije: Vladimir Cvetković (Beograd) i Aleksandar Petrović (Užice). Trajanje meča: 59 minuta. Rezultat u seriji: 0:2.

JEDINSTVO: Trivunić 4, Joksić 5, Stevanović 1, Čvorić 1, Sandić 2, Terzić 11, Todorović (libero), Drulović, Spasenić, Vitorović, Jelisavčić, Stojković. Trener: Vladimir Vasović.

CRVENA ZVEZDA: Ninković 8, Živković 5, Malagurski 15, Bjelica 12, Blagojević 14, Stevanović 4, Valčić (libero), Budrović, Rakić, Medarević, Tomić, Kecman. Trener: Ratko Pavličević.

Crvena zvezda se ekspresno, bez izgubljenog seta, plasirala u polufinale plej-ofa. Aktuelni šampion i osvajač Kupa Srbije bez ikakvih problema ostvario je dve ekspresne pobede protiv Jedinstva, od kojih je druga u Užicu bila ubedljivija od one u Beogradu!

Povezana vest:  SVETSKI KUP, Srbija izgubila od Kine

Rezultat prvog seta, u kojem su domaće došle samo do devetog poena dovoljno govori o odnosu snaga. Posao u Užicu crveno-bele su završile za 59 minuta efektivne igre, u Velikom parku viđena je apsolutna dominacija Beograđanki.

Vizura – Kolubara 3:0 (25:18, 25:17, 25:12)

Dvorana: SC „Vizura”. Gledalaca: 100. Sudije: Stanislava Simić (Obrenovac) i Ivan Lazarević (Šabac). Trajanje meča: 67 minuta. Rezultat u seriji: 1:0.

VIZURA: Radulović 4, Lazarević 8, Savić 19, Nikić 7, Radojičić 8, Klisura 12, Proković (libero), Otašević, Čikiriz, Nikolić, Buša, Matić. Trener: Branislav Moro.

KOLUBARA: Mitrović 3, Gajić 6, Stojković 2, Stevanov 6, Grbić, Biševac 13, Jakovljević (libero), Raković, Veselinović 4. Trener: Nikola Jerković.

Vizura je za nešto više od sat vremena opravdala ulogu favorita protiv Kolubare u prvom meču četvrtfinala plej-ofa. Novobeograđanke su odigrale vrlo dobro, u sva tri seta, pa se pitanje pobednika nijednog trenutka nije dovodilo u pitanje.

Povezana vest:  EP 2011 SRBIJA I ITALIJA, Nemačka pobedila Češku, u polufinalu protiv Italije

Čini se da su Lazarevčanke šansu, ako su je i imale, proputile još u prvom setu, kad su na startu povele sa 11:7, ali je to bila dovoljna opomena igračicama Vizure da pojačaju tempo. U takvom odnosu snaga domaće su bile prilično ubedljive.

TENT – Radnički 3:0 (25:17, 25:22, 25:22)

Dvorana: Obrenovac. Gledalaca: 200. Sudije: Robert Leko i Dušan Španović (obojica Novi Sad). Trajanje meča: 76 minuta. Rezultat u seriji: 1:0.

TENT: Perišić 2, Pilipović 9, Kostić 20, Puzović 12, Tešanović 6, Bašić 2, Mihajlović (libero), Zlatić 1, Dugalić, M. Jelić, J. Jelić, Andrić. Trener: Zorica Lazić.

Povezana vest:  KADETKINJE – KVALIFIKACIJE ZA IX EP 2011, Derbi pripao Grkinjama

RADNIČKI: Medić 8, Veljković 7, Katić 6, Radović 9, Radonjić 12, Tomić 3, Milanović (libero), Mitrović, Mirkić 1, Martinović 2, Kovačević. Trener: Dejan Desnica.

TENT je poveo u četvrtfinalnoj plej of tri protiv beogradskog Radničkog, savladale su Energetičarke ljutog rivala u Obrenovcu, ostvarile ubedljiv trijumf. Razgalile su domaće pristalice igrom i zalaganjem, a popularnim Krstašicama najavile revanš za dva poraza u ligaškom delu prvenstva.

Odlično je funkcionisao blok Obrenovčanki, servisom su zadavale mnogo problema rivalu. Rutinski su dobile prvi set. Radnički se prenio u drugom, bio je u prilici da stigle do izjednačenja, ali nije uspeo da sačuva prednost iz finiša drugog seta (21:91). Imale su gošće minimalnu prednost na drugom tehničkom tajm-autu u trećem setu ali završnica je ponovo protekla u znaku domaćih odbojkašica.