srb-bulg-004

SENIORI – XXII SVETSKA LIGA 2011.

Briljantan start Srbije – osvojena tri boda u Rozariju

Muška seniorska reprezentacija Srbije startovala je maksimalnom pobedom u XXII Svetskoj ligi 2011. Srbija je večeras u Rozariju, u prvoj utakmici I vikenda C grupe, savladala Argentinu sa 3:0, po setovima 25:14, 25:21 i 25:22, posle 73 minuta igre i osvojila tri boda.

Utakmica je odigrana u dvorani Njuvels old bojs u prisustvu 5600 gledalaca, a sudili su Fabricio Paskvali iz Italije i Omelio Hesus Kastiljo Peres iz Kube.

Povezana vest:  SENIORI, XVII SP 2010, Novi termini utakmica 17,00 i 21,00 čas

ARGENTINA: AROJO, OKAMPO (1), URIJARTE, ŠOLTIS (3), KONTE (12), KIROGA (3), SOLE (9), PEREIRA (10), POGLAHEN, KRER (4), DE ČEKO (2), A. GONSALES. TRENERI: HAVIJER VEBER I FLAVIO LEONI.

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ (11), JANIĆ, VL. PETKOVIĆ (1), TERZIĆ, STANKOVIĆ (12), NIKIĆ (11), RAŠIĆ, DOKIĆ, STAROVIĆ (11), VE. PETKOVIĆ, PODRAŠČANIN (7), ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

Povezana vest:  Terzić: Pobeda za samopouuzdanje, okrećemo se Ruskinjma

Izabranici Igora Kolakovića su odlično odigrali prvi meč u Rozariju i maksimalno porazili Argentinu. U prvom setu je Srbije pružila najbolju igru i domaćina ostavila na sam 14 poena. U preostala dva seta izjednačena borba se vodila do drugog tehničkog tajm – auta u drugom, odnosno do rezultata 20:20 u trećem setu. U završnicama, Srbija je bila smirenija i kvalitetnija, što je dovelo do trijumfa i prva tri boda u ovogodišnjoj Svetskoj ligi.

Argentina i Srbija će drugu utakmicu I vikenda C grupe Svetske lige 2011. odigrati u Rozariju, sutra od 23,00 časa po našem vremenu, uz direktan prenos na RTS 2.