Wiener_Liga-odbojka

WINER LIGA

Preokret u Požarevcu

Mladi radnik – Klek Srbijašume 3:1 (17:25, 25:16, 27:25, 25:18)

Dvorana: SC „Požarevac”. Gledalaca: 500. Sudije: Mirko Janković (Niš) i Aleksandar Petrović (Užice). Trajanje meča: 99 minuta.

MLADI RADNIK: Duduj 11, Munćan 15, Kostić 5, Vasić 16, P. Petrović 12, Šormaz 13, Petković (libero), Vladisavljev, N. Petrović, Vulović, Marinković. Nije igrao: Šljivančanin. Trener: Dragan Bonić.

KLEK SRBIJAŠUME: Tomić 8, Z. Ateljević 4, M. Ateljević 25, Ivković 2, Providžalo 5, Petrović 8, Slavnić (libero), Tanović, Crnjanski 2, Nikolić 1, Trišić, Pušonja. Trener: Milorad Kijac.

Povezana vest:  XXI SVETSKA LIGA 2010., Izvanredno izdanje podmlađene Srbije

Mladi radnik je stigao do drugog trijumfa u sezoni, prvog na domaćem terenu. Požarevljani su prepustili prvi set gostima iz Kleka, ali su potom načinili preokret i osvojili sva tri boda.

Prvi period su gosti, vrlo ubedljivo, a kad su u drugom poveli sa 6:2 činilo se da će se iz Požarevca vratiti najmanje sa jednim bodom. Ipak, posle tajm-auta Dragana Bonića, sve je krenulo po željama domaćih. Nešto veći broj grešaka Klečana i za tili čas Mladi radnik je imao nedostižnu prednost (17:10).

Povezana vest:  SENIORKE – HALKBANK BVA KUP 2011. – FINALNI TURNIR, Kolubara iz Lazarevca treća u Bursi

Treći set je odlučio pobednika. Imali su gosti iz Kleka prednost do rezultata 20:18, kad su propustili i tri kontre u jednoj akciji, a onda su do inicijative stigli odbojkaši Mladog radnika. U neizvesnoj završnici, uz odličnu igru Munćana, Požarevljani su realizovali treću set loptu, kad je pogrešio već umorni Miloš Ateljević.

Zato je početak četvrtog perioda nagovestio brz kraj ovog meča. Poveo je domaćin 10:3, pa je već tada bilo jasno ko će pobediti. Požarevljani su mirno priveli susret u svoju korist, pa će bar do petka biti na čelu tabele Viner štediše Super lige.

Povezana vest:  Stevanovićeva i Petković najbolji mladi odbojkaši Srbije