Wiener_Liga-odbojkaVINER LIGA, SENIORKE

Kolubara ubedljiva, NIS Spartak, Vizura i Radnički odneli pobede

Slavlje Subotičanki u Velikom parku

Jedinstvo – NIS Spartak 2:3 (25:20, 12:25, 25:22, 19:25, 6:15)

Dvorana: „Veliki park“. Gledalaca: 300. Sudije: D. Tomašević, P. Balandžić (obojica iz Beograda). Trajanje meča: 112 minuta.

JEDINSTVO: Trivunić 7, Jelisavčić 3, Češljar 3, Tikvicki 9, Avramović 16, Terzić 24, Spasenić (libero), Dumanjić, Tripković 1, Sekulić, Aleksić, Kutlešić. Trener: Saša Nedeljković.

NIS SPARTAK: Trnić 3, Helić 28, D. Radenković 12, T. Matić 13, Oluić 16, Mrdak 11, Memišević (libero), Cvetićanin 1, K. Radenković 5 , Vujčin, D. Matić. Trener: Damir Petković.

Subotičanke nastavljaju trijumfalnu nisku, u Velikom parku su savladale Jedinstvo posle taj-breka. U prvom setu rivali su bili izjednačeni sve do 20:20, ali je potom na servis stala Laura Tikvicki za konačnih 25:20 za Užičanke.

Furiozan start Subotičanki i 16:7 u drugoj deonici nagovestio je izjednačenje. Imale su domaće, uz sjajnu igru Aleksandre Avramović, snage da još jednom povedu posle trećeg seta, ali je to bilo sve od njih u ovom susretu. Subotičanke su sjajno odigrale do kraja meča, načinile potpuni preokret i potpuno zasluženo stigle su do dva velika boda iz Užica.

Povezana vest:  SENIORKE – GM KAPITAL KUP IZAZIVAČA – ŽREB ŠESNAESTINE FINALA, TENT protiv Igtisadčija iz Bakua

Vizura se mučila u Slanoj bari

Varadin BMG – Vizura 1:3 (33:31, 18:25, 24:26, 32:34)

Dvorana: „Slana bara”. Gledalaca: 200. Sudije: G. Vilimanović (Kraljevo), S. Simić (Obrenovac). Trajanje meča: 135 minuta.

VARADIN BMG: Radanović 10, S. Jovičić 13, Iričanin 22, Perišić 3, J. Jovičić 4, Mihajlović 6, Pušonja (libero), Račić, Babić, Malčić, Stanimirović 13 ,: Kondić. Trener: Jovo Caković.

VIZURA: Đurić 2, Lazarević 26, Savić 16, Trivunović 2, Radojičić 14, Matić 3, Proković (libero), Petrović 2, Ranković 17, Čikiriz 1, Nikolić 2, Buša 1. Trener: Branislav Moro.

Vizura je teškom mukom došla do sva tri boda na gostovanju Varadinu. Opravdale su na kraju Novobeograđanke ulogu favorita, ali i da je rezultat bio drugačiji ne bi bilo nezasluženo.

Varadin je u četvrtom setu bio na pragu osvajanja boda, ali je prokockao ogromnu prednost (24:21), a potom su domaće set izgubile u neizvesnoj završnici – 34:32.